PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Szpitalny salon piękności z GWSH

Drukuj

Uśmiech dziecka jest bezcenny - o tym wszyscy bardzo dobrze wiemy i nie podlega to dyskusji - to oczywiste, natomiast nie do opisania jest uśmiech chorego dziecka.  Jak wywołać radość u kogoś, kto zmuszony jest spędzić ogrom swojego czasu w szpitalnych murach?

Co zrobić, by w trakcie często uciążliwej terapii, wyzwolić choć odrobinę dziecięcego uśmiechu? Czy to w ogóle możliwe? Tak, o tym przekonaliśmy się 16 maja br. podczas odwiedzin Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Jako przedstawiciele kierunku Kosmetologia Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach postanowiliśmy spróbować umilić nieco czas pacjentom tego Oddziału organizując im akcję pt.: „Warsztaty stylu”. Małym pacjentom malowaliśmy rączki – farbkami do ciała, paznokcie i naklejaliśmy na nie różnego rodzaju zdobienia. Starsi natomiast mogli skorzystać z porad kosmetologicznych dotyczących pielęgnacji skóry i ciała, wyregulować brwi oraz oddać się w ręce wizażystki, by się umalować oraz poznać sekretne triki profesjonalnego makijażu (w szczególności makijażu, który zatuszuje oznaki zmęczenia i odświeży spojrzenie).

Byliśmy pozytywnie zaskoczeni atmosferą panującą na oddziale. Było po prostu niesamowicie.  Niezwykle wzruszył nas pokaz mody w wykonaniu najmłodszych pacjentów. Nie obyło się bez czerwonego dywanu. Modelki i modele prezentowali się wręcz oszałamiająco.  Oczywiście nie zabrakło fotoreporterów – przedstawiciel Fundacji Iskierka wykonał masę rewelacyjnych zdjęć. Przez tą chwilę wszyscy mogli zapomnieć o wszelkich trudach codziennego życia i po prostu się pośmiać, zrelaksować. Nie liczył się czas ani rzeczywistość. Wszyscy najzwyczajniej odpłynęliśmy – poczuliśmy się jak na prawdziwym pokazie mody, tyle, że w wersji juniorów. Czy czegoś chcieć więcej? Szept chorego dziecka, które mówi nam na ucho słowo: „dziękuję” jest jak wygranie miliona w toto lotka.

Wszystkich studentów kierunków Kosmetologia Fizjoterapia, którzy chcieliby wziąć udział w tego typu akcji serdecznie zapraszamy do współpracy – przyłącz się do nas i podaruj dzieciom odrobinę radości! O szczegóły pytaj pod adresem:kosmetologia-zespol@gwsh.pl.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+