PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Świętujemy 65 urodziny Śląskiego ZOO

Drukuj

Akademia Górnośląska w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Dziecięcy GAUDEAMUS zapraszają w niedzielę 8 października br. do wspólnego świętowania 65 urodzin Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Wspólna zabawa potrwa od 11:00 do 17:00 na łące przy słoniarni.

Jesienią 2023 r. przypada 65 rocznica powstania Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Taki jubileusz nie może przejść bez echa, dlatego chcemy świętować go wspólnie ze wszystkimi, dla których ogród jest ważny. Choć pierwsze wydarzenia związane z urodzinami zoo już się rozpoczęły, to główne obchody jubileuszu zaplanowane zostały od 6 do 8 października. – informują przedstawiciele Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat jubileuszu na stronie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Akademia Górnośląska i działający w jej ramach Śląski Uniwersytet Dziecięcy GAUDEAMUS współpracują ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym w Chorzowie, którego jubileusz 65-lecia istnienia obchodzony będzie w dniach od 6 do 8 października 2023 roku. Mali studenci ŚUDG wraz z opiekunami wezmą udział w pikniku organizowanym 8 października. W tym dniu nastąpi także uroczyste przywieszenie nowej tabliczki przy klatce z sową – podopieczną Akademii Górnośląskiej.

Celem Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego GAUDEAMUS jest rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania świata, umożliwienie rozwiązywania zagadek życia codziennego i odkrywanie nauki. Jest to forma zabawy dla dzieci połączona z funkcją propagowania wiedzy. Dzieci uczestniczą w prowadzonych w prostej i przystępnej formie wykładach oraz w kreatywnych warsztatach, mających na celu rozwijanie wyobraźni. Mogą się poczuć jak prawdziwi studenci.

Zajęcia w ramach ŚUDG prowadzone są w cyklu rocznym, zwanym rokiem akademicki, który podzielony jest na dwa semestry: zimowy i letni. Słuchaczami uniwersytetu są dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 17.00-19.00, w dwóch grupach wiekowych:
1. Grupa młodsza 6-10 lat: Sówki – poszukiwacze wiedzy
2. Grupa starsza 11-15 lat: Sowy – pasjonaci wiedzy

Wykłady realizowane będą m.in. w aulach i laboratoriach naszej Uczelni. Uzupełnieniem programu edukacyjnego dla dzieci są spotkania metodyczne i warsztatowe dla dorosłych, które pomogą im sprostać roli rodzica. Prowadzone są one przez specjalistów pedagogów, psychologów, lekarzy, a także znawców literatury dziecięcej, przedstawicieli kultury. 

 

Wszelkich informacji udziela koordynator ŚUDG:

tel. 514 990 418 lub e-mail: gaudeamus@akademiagornoslaska.pl

Więcej informacji na temat Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus TUTAJ

Szczegółowy plan zajęć dostępny TUTAJ

Zapraszamy do zapisów – formularz rekrutacyjny TUTAJ

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+