PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Święto Gminy Ogrodzieniec 2023

Drukuj

W dniach 4-6 sierpnia na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu odbyło się Święto Gminy Ogrodzieniec 2023 połączone z obchodami 50-lecia Odzyskania Praw Miejskich przez Ogrodzieniec. Wśród zaproszonych gości obecny był JM Rektor AG dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. AG.

Obchody zainaugurowała Anna Pilarczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Na scenie wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki m.in: Dżem, Enej, Strachy na Lachy, Czadoman oraz Justyna Majkowska & Piotr Cajdler. Warto wspomnieć, że także Zespół Dżem odchodzi w tym roku 50 lat na scenie. W sobotę niebo nad Ogrodzieńcem rozświetliły tysiące fajerwerków. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, ale również i nieco starszych mieszkańców Gminy Ogrodzieniec.

JM Rektor AG dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. AG i Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk

 

Miasto Ogrodzieniec odzyskało prawa miejskie w 1973 roku, zabrane przez cara w roku 1864. W ramach wieloletniej przyjaźni Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk zaprosiła do wspólnego świętowania i zabawy JM Rektora AG dr hab. Krzysztofa Szaflarskiego, prof. AG. Pani Burmistrz przez kilkanaście lat była wykładowcą akademickim związanym z GWSH w Katowicach.

W imieniu Władz Akademii Górnośląskiej składamy gratulacje z okazji 50-lecia Odzyskania Praw Miejskich przez Ogrodzieniec oraz życzymy kolejnych, równie pięknych i satysfakcjonujących jubileuszy. Życzymy mieszkańcom, by nadchodzące lata sprzyjały dalszemu pomyślnemu rozwojowi tego wyjątkowego miasta.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+