PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Sukces I Sympozjum Medycyny Estetycznej

Drukuj

Łącznie prawie 250 uczestników, 10 wystawców, 17 wybitnych prelegentów, 2 dni dyskusji i wieczór doskonałej zabawy – tak w liczbach prezentuje się I Międzynarodowe Sympozjum Medycyny Estetycznej organizowane przez GWSH we współpracy z wieloletnim partnerem, firmą Fenice. Co wydarzyło się w tym czasie?

Laseroterapia, leczenie zmian naczyniowych i blizn, terapie łączone w walce z cellulitem, biorewolumetria, reakcje wokół ciała obcego i nowe standardy bezpiecznych znieczuleń – to tylko część z obszernego programu, który uczestnicy jednogłośnie uznali za ciekawy i wartościowy. Czy będą kolejne edycje?

Sukces Sympozjum pokazał nam dobitnie, że w tej części Polski brakuje takich wydarzeń – to jeden z wniosków, który nasunął się jeszcze przed kuluarowymi rozmowami z uczestnikami – komentuje Mateusz Przybylski, członek komitetu organizacyjnego z ramienia GWSH – Natomiast po rozmowach pojawił się kolejny. Nasi goście, często przybywający również z centralnych i północnych regionów kraju, podkreślali, że poziomem merytorycznym i organizacyjnym nie odbiegamy od tego typu wydarzeń z Warszawy, a relacja ceny do jakości jest w Katowicach zdecydowanie bardziej korzystna. To dla nas duży komplement, zwłaszcza że zbieraliśmy teraz nasze pierwsze doświadczenia w tego typu imprezach.

Podobnego zdania jest dyrektor programowa studiów podyplomowych „Medycyna Estetyczna dla lekarzy”, będących przyczynkiem do organizacji sympozjum. Dr n. med. Katarzyna Skwara-Guzikowska stwierdza: Ilość znajomych mi twarzy naszych absolwentów „Medycyny Estetycznej dla lekarzy” na sali była czymś niesamowitym. Zdawałam sobie sprawę, że wykształciliśmy już wielu specjalistów przez ponad 20 edycji tego kierunku, ale dopiero zobaczenie licznej, choć dalej raptem części z nich na sali Teatru uzmysłowiło mi ogrom tego przedsięwzięcia na przestrzeni lat. I jestem dumna, że studia nabierają charakteru społeczności, takiej... płaszczyzny wymiany doświadczeń, właśnie dzięki zapoczątkowanej w tym roku idei organizowania Sympozjów Medycyny Estetycznej. Ten entourage jest niezwykle cenny, dlatego już teraz chcę zaprosić Państwa na przyszłoroczne Sympozjum. Zrobimy je, koniecznie!

Całe wydarzenie transmitowała na żywo telewizja internetowa Sfera TV, dzięki czemu goście, którzy nie mogli do nas dotrzeć lub ci, którym droga do Teatru Śląskiego zajęła więcej czasu, niż planowali, mogli być cały czas podglądać, co dzieje się na scenie.

Nagrania z obu dni Sympozjum są dostępne po kliknięciu w poniższe linki.

Sympozjum + koncert – sobota https://www.youtube.com/watch?v=5ZGmLG9DnO0&feature=share  
Sympozjum – niedziela https://www.youtube.com/watch?v=5ZGmLG9DnO0&feature=share 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+