PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Sportowa „prognoza pogody”

Drukuj

Po występach na sportowych arenach reprezentantów K. U. AZS GWSH Katowice w siatkówce mężczyzn i kobiet, futsalu mężczyzn oraz badmintonie i pływaniu, przyszedł czas na przygotowania i kontynuację w rywalizacji oraz starty w drugiej części sezonu sportowego.

Z niecierpliwością czekamy bowiem na rozgrywki finałowe w siatkówce kobiet i mężczyzn. Inaugurację sezonu piłkarzy ręcznych i pierwsze, w historii naszej Uczelni, zmagania szczypiornistek. Z uwagą również śledzić będziemy losy naszego Mistrza w pływaniu, reprezentacji w jeździectwie oraz kadry tenisa ziemnego. Wcześniej jednak, bo już od grudnia ubiegłego roku i obecnie, trwa sezon w konkurencjach sportów zimowych. Po serii występów naszej kadry narciarstwa alpejskiego w Kluszkowcach, Zawoi i Zakopanem – w cyklu AZS  Winter Cup oraz w Wiśle na Akademickich Mistrzostwach Śląska, przyszedł czas na rywalizację z czołówką polskiego narciarstwa. Fanów białego szaleństwa zapraszamy zatem do startów i kibicowania naszym alpejczykom kolejno w finałach: Narciarskiego Akademickiego Pucharu Polski – AZS Winter Cup (1.03.2013r. Zakopane – stok Harenda) oraz rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski (4-7.03.2013r. Zakopane – stok Harenda).

Aura „zimowego szaleństwa” ogarnęła nie tylko studentów GWSH.   Miło nam poinformować, że w tym roku kadrę snowboardzistów  K. U. AZS GWSH Katowice zasiliła personalnie grupa pracowników działu promocji naszej Uczelni. „Mocna Trójka” – bo tak o nich się już mówi – Anna Zawartka-Rożek, Agnieszka Migdalska oraz Grzegorz Walaszczyk, po startach w Finałach Akademickich Mistrzostw Śląska w Wiśle, będą w najbliższym czasie reprezentować GWSH na Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie. „..to ogromny zaszczyt mieć w kadrze takich reprezentantów, z wielkim entuzjazmem czekam na ich występy” – mówi dr Jacek Ignacik – szef K. U. AZS GWSH. Zatem emocji sportowych na pewno nie zabraknie.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+