PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Siatkarki GWSH Mistrzyniami Śląska

Drukuj

Z największą dumą i radością gratulujemy naszym specjalistkom od siatkówki. Reprezentacja K. U. AZS GWSH Katowice zdobyła tutuł „Mistrza Śląska”

Nasza drużyna w składzie: Klaudia Mirowska – kapitan, Monika Plaszczymąka, Katarzyna Gucwa, Klaudia Zagórska, Jaśmina Drewniok, Urszula Zazuwiak, Marta Gałuszka, Agnieszka Ślosarz, Karolina Bartak, Ewelina Krawczyk – na Finałach Akademickich Mistrzostw Śląska w Siatkówce Kobiet, które w tym roku odbyły się w Cieszynie, sięgnęła po najwyższe trofeum, zdobywając zaszczytny tytuł „Mistrza Śląska”.
 
Po pasjonujących i pełnych emocji pojedynkach finałowych, Nasze siatkarki wywalczyły tym samym awans do I Ligi, a Najlepszą Zawodniczką Turnieju została Nasza Pani Kapitan – Klaudia Mirowska. „Chęci, ciężka praca, pokora oraz szacunek do przeciwnika.. no i odrobinka szczęścia.. - zawsze procentują..pięknie dziękuję dziewczętom” mówi z entuzjazmem dr Jacek Ignacik - coach świeżo upieczonych Mistrzyń. „Satysfakcja jest tym większa, że to zespół, który powołałem i zgłosiłem  do rozgrywek w tym roku akademickim, i to co w nim najważniejsze to wspomniana chęć do gry, systematyka w treningu oraz cierpliwość  w doskonaleniu poziomu sportowego, bo przecież dziewczęta przebyły długą drogę do Finałów – poprzez przygotowania oraz udział w trzech edycjach eliminacyjnych AMŚ. Ale podróż się opłaciła” – mówi Ignacik.
 
Teraz zasłużony odpoczynek – ale poprzez trening – bo już zainteresowanych zapraszamy serdecznie na rywalizację w majowych turniejach w Siatkówce Plażowej.    
 
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+