PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Ruszają zapisy na zajęcia w Śląskim Uniwersytecie Dziecięcym Gaudeamus

Drukuj

„Tajemniczy świat” – to temat przewodni zajęć w semestrze zimowym 2023/2024 w Śląskim Uniwersytecie Dziecięcym Gaudeamus, działającym przy Akademii Górnośląskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 15 lat do udziału w kreatywnych zajęciach prowadzonych przez wykładowców AG. Inauguracja i pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 7 października 2023 r. w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Celem ŚUDG jest rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania świata, umożliwienie rozwiązywania zagadek życia codziennego i odkrywanie nauki. Jest to forma zabawy dla dzieci połączona z funkcją propagowania wiedzy. Dzieci uczestniczą w prowadzonych w prostej i przystępnej formie wykładach oraz w kreatywnych warsztatach, mających na celu rozwijanie wyobraźni. Mogą się poczuć jak prawdziwi studenci.

Zajęcia w ramach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus prowadzone są w cyklu rocznym, zwanym rokiem akademicki, który podzielony jest na dwa semestry: zimowy i letni. Słuchaczami ŚUDG są dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 17.00-19.00, w dwóch grupach wiekowych:
1. Grupa młodsza 6-10 lat: Sówki – poszukiwacze wiedzy
2. Grupa starsza 11-15 lat: Sowy – pasjonaci wiedzy

Wykłady realizowane będą m.in. w aulach i laboratoriach naszej Uczelni. Uzupełnieniem programu edukacyjnego dla dzieci są spotkania metodyczne i warsztatowe dla dorosłych, które pomogą im sprostać roli rodzica. Prowadzone są one przez specjalistów pedagogów, psychologów, lekarzy, a także znawców literatury dziecięcej, przedstawicieli kultury. 

Wszelkich informacji udziela koordynator ŚUDG:

tel. 514 990 418 lub e-mail: gaudeamus@akademiagornoslaska.pl

 

Więcej informacji na temat Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus TUTAJ

Szczegółowy plan zajęć dostępny TUTAJ

Zapraszamy do zapisów – formularz rekrutacyjny TUTAJ

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+