PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Receptura na skuteczny i naturalny krem?  Przepis na zajęciach w GWSH

Drukuj

W sali ćwiczeń rozchodzi  się przyjemny zapach olejków eterycznych, różanych hydrolatów i świeżej cytryny. Studentki Kosmetologii GWSH przygotowują kosmetyki naturalne.

 - Wykłady to nie wszystko. Nasze studentki muszą umieć odpowiednio zastosować poszczególne składniki i wiedzieć, czego można się spodziewać po zmieszaniu  konkretnych produktów. Dlatego salę wykładową zamieniamy na laboratorium – wyjaśnia dr Katarzyna  Wytyczak, która prowadzi zajęcia z receptury kosmetycznej i surowców kosmetycznych na II stopniu Kosmetologii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

A produkty, o których mówi pani doktor, można kupić w sklepie spożywczym czy zielarskim. Studentki mają do dyspozycji tylko naturalne, ogólnodostępne składniki. Dlatego nie powinna dziwić gruboziarnista sól, oleje i kawa znajdujące się  na stolikach przed nimi. Na zajęciach podpatrujemy jak odmierzają  odpowiednie porcje, podgrzewają i mieszają, żeby na koniec przelać gotowe produkty do buteleczek i słoików. To, co przygotują na zajęciach, mogą przetestować w domu. Podczas czterogodzinnych, sobotnich ćwiczeń powstają toniki, maski, peelingi, kremy. Ich skład zdecydowanie różni się od składu kosmetyków dostępnych w drogeriach.  

- Zależy mi na tym, aby studentki Kosmetologii wiedziały jak zrobić samemu zdrowe kosmetyki. Czasami prosta i tania domowa receptura skuteczniej pomaga w walce z problem – podkreśla dr Wytyczak.  

Wśród polecanych przez nią kosmetyków naturalnych jest odżywka do paznokci. Wystarczy zmieszać 2 łyżeczki oleju, łyżeczkę soku z cytryny i kilka kropli Wit. E, żeby uzyskać tani sposób na ładne paznokcie.  

Kosmetologia na GWSH to studia I i II stopnia. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne, a jednocześnie specjalistyczne nauczanie zawodu kosmetologa, zgodne z najnowszymi wymaganiami i oczekiwaniami. logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+