PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Ranking Uczelni

Drukuj

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa najlepszą uczelnią niepubliczną kształcącą na kierunkach ekonomicznych w województwie Śląskim wg tegorocznego rankingu miesięcznika Perspektywy i Dziennika Gazeta Prawna.

W tegorocznym prestiżowym rankingu polskich szkół wyższych opracowanym i opublikowanym 21 maja przez miesięcznik Perspektywy i Dziennik Gazeta Prawna nasza Uczelnia – Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa znalazła się w czołówce blisko 100 sklasyfikowanych we wspomnianym rankingu uczelni niepublicznych, zajmując 11 miejsce (w 2013 r. zajęliśmy 14 miejsce) ze wskaźnikiem 41,87 pkt. Do najbliższej, sklasyfikowanej na 10 miejscu uczelni zabrakło nam jedynie 0,06 pkt. W przyszłym roku postaramy się poprawić ten i tak – jak uważamy – bardzo dobry wynik.

Z kolei, w szczegółowej części tegorocznego rankingu Perspektyw i Gazety Prawnej, uwzględniającej zarówno publiczne, jak też niepubliczne uczelnie kształcące na kierunkach ekonomicznych - Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, na 50 sklasyfikowanych tutaj uczelni, zajęła 47 punktowane miejsce. Wyprzedziła nas większość uniwersytetów państwowych oraz jedynie dwie, sklasyfikowane również w tej kategorii, uczelnie niepubliczne z Warszawy (16 i 36 miejsce).

GWSH, zgodnie z wynikami rankingu Perspektyw i Gazety Prawnej jest więc, obok dwóch warszawskich, jedną z najlepszych, kształcących na kierunkach ekonomicznych, niepublicznych uczelni w Polsce, a co za tym idzie również najlepszą w tej kategorii uczelnią w województwie Śląskim.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+