PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH na podium w rankingu uczelni

Drukuj

W trudnej dla branży sytuacji - jesteśmy jedną z najlepszych uczelni w kraju, które kształcą przyszłe kadry turystyczne.

Redakcja „Wiadomości Turystycznych” opracowała Ranking Szkół Wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Kapituła, w skład której weszli specjaliści ze środowiska naukowego, turystycznego i samorządowego, przyznała Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach trzecie miejsce wśród ogółu szkół wyższych o profilu ogólnoakademickim, kształcących na tym kierunku.

Do konkursu w roku 2020 przystąpiło 26 uczelni z całego kraju. W rankingu wzięto pod uwagę przygotowanie zawodowe, potencjał naukowy oraz warunki studiowania. W wydaniu specjalnym „Wiadomości turystycznych” czytamy, że Ranking po raz kolejny potwierdził wysoką pozycję uczelni, które łączą kształcenie teoretyczne z zawodowym. Jest nam bardzo miło, że nasza Uczelnia po raz kolejny potwierdziła wysoką jakość kierunku Turystyka i rekreacja. W poprzednich latach również byliśmy w czołówce (w 2019 r. na czwartym miejscu).

 

 

Pełny ranking

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+