PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
/dla-studenta/studenckie-praktyki-zawodowe.html

Nowa publikacja Wydawnictwa Akademii Górnośląskiej

Drukuj

Wydawnictwo Naukowe Akademii Górnośląskiej z przyjemnością informuje, że dostępna jest już publikacja autorstwa Ewy Mackiewicz i Anny Staszewskiej pt. „Zarządzanie dziedzictwem kulturowym na przykładach obiektów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Książka „Zarządzanie dziedzictwem kulturowym na przykładach obiektów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii” to kompleksowe źródło wiedzy, które szczegółowo analizuje rolę dziedzictwa kulturowego w zrównoważonym rozwoju regionów, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Autorki podkreślają, że skuteczne zarządzanie dziedzictwem kulturowym może znacząco przyczynić się do rozwoju gospodarczego, przyciągając turystów, tworząc miejsca pracy oraz promując region. Jednocześnie zwracają uwagę na konieczność zrównoważonego podejścia do turystyki, które chroni i zachowuje unikalne walory dziedzictwa. Książka akcentuje również rolę edukacji, badań naukowych oraz współpracy z instytucjami ochrony zabytków, podkreślając, że każde dziedzictwo wymaga indywidualnego podejścia, uwzględniającego zarówno jego wartość historyczną, jak i potencjał społeczno-gospodarczy. Publikacja ta jest cennym źródłem zarówno dla teoretyków, jak i praktyków, dostarczając inspirujących przykładów zarządzania dziedzictwem kulturowym na poziomie lokalnym.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która jest dostępna w Open Access
https://www.gwsh.pl/biblioteka/wirtualna-czytelnia-inne-publikacje.html

 

 

Projekt „Zarządzanie dziedzictwem kulturowym na przykładach obiektów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024. Kwota projektu: 24 688,00 zł; Kwota dofinansowania: 22 219,00 zł

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+