PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Przyszłość branży turystycznej i hotelarskiej: AG podpisuje porozumienie z Zespołem Szkół Cogito w Siemianowicach Śląskich

Drukuj

Turystyka i Rekreacja w Akademii Górnośląskiej cieszy się ogromną popularnością wśród absolwentów szkół średnich, a pracodawcy wciąż poszukują wykwalifikowanych specjalistów. Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy porozumienie o współpracy partnerskiej z Zespołem Szkół Cogito im. Zbigniewa Herberta w Siemianowicach Śląskich. Umowa o wzajemnej współpracy została podpisana przez JM Rektor AG dr Martę Adamczyk oraz Dyrektora Zespołu Szkół Cogito mgr Damiana Królikowskiego.

Celem porozumienia jest przede wszystkim rozwijanie potencjału uczniów technikum o profilu turystyczno-hotelarskim. Akademia Górnośląska zobowiązuje się do wspierania młodych talentów, oferując szereg działań edukacyjnych i praktycznych, które mają na celu wzmocnienie ich umiejętności i wiedzy w branży turystycznej i hotelarskiej.

Współpraca między instytucjami otwiera nowe możliwości dla uczniów, umożliwiając im zdobycie cennego doświadczenia oraz lepsze przygotowanie do przyszłej kariery w dynamicznie rozwijającym się sektorze turystycznym i hotelarskim. Dzięki temu partnerstwu uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, szkoleniach oraz projektach, które będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich z Akademii Górnośląskiej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+