PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Prof. Andrzej Bisztyga uczestnikiem Kongresu Azjatyckiego

Drukuj

II Międzynarodowy Kongres Azjatycki odbył się w dniach 20-22 maja br w Toruniu. Kongres był naukowym - dyplomatycznym forum spotkania około 300 uczestników z Polski oraz państw azjatyckich, w tym między innymi z Chin, Japonii, Indii, Indonezji, Tajlandii, Filipin, jak również z państw Azji Centralnej.

W ramach Kongresu odbyły się 42 panele dyskusyjne oraz szereg przedsięwzięć towarzyszących. W panelu nr 1 zatytułowanym „Kultura prawna w Azji”, referat pt. „System ustrojowy Republiki Kazachstanu – bilans i perspektywa” przedstawił Kierownik Katedry Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania GWSH – prof. dr hab. Andrzej Bisztyga. Właśnie Kazachstan był głównym gościem Kongresu. Jednym z przedsięwzięć towarzyszących Kongresowi było wydanie i promocja książki pt. „Doświadczenia ustawodawcze Polski i Kazachstanu w zakresie polityki samorządowej i mniejszości narodowych”, pod naukową redakcją prof. Andrzeja Bisztygi oraz przewodniczącego Komisji Ustawodawczej Senatu RP, senatora dr Piotra Zientarskiego.

 

Od lewej: prof. Andrzej Bisztyga, prof. Sabina Grabowska (moderator) oraz dr Anna Michalak w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+