PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Pożegnanie lata z Akademią Górnośląską

Drukuj

W sobotę 26 sierpnia br. w Parku Zadole w Katowicach odbyły się ostatnie zajęcia sportowe w ramach projektu „Lato w mieście z Akademią Górnośląską”. Za wspólnie spędzony aktywnie czas wszystkim miłośnikom jednośladów i zumby podziękowała Pani Marta Adamczyk – Prorektor ds. organizacji i rozwoju AG oraz Pan Wojciech Magierowski – Prezes KU AZS Akademii Górnośląskiej, opiekun Rady Studentów AG. Najwytrwalsi i systematyczni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez naszą Uczelnię.

Lato nieubłagalnie dobiega końca i z tęsknotą będziemy oczekiwać kolejnych wakacji. Już za miesiąc rozpocznie się nowy Rok Akademicki a do tego czasu towarzyszyć nam będą miłe wspomnienia z tegorocznych warsztatów zumby i wycieczek rowerowych.

W ramach „Lata w mieście z Akademią Górnośląską” intensywne warsztaty zumby prowadziła Pani Katarzyna Darowska oraz Pani Monika Pietranek – Licencjonowane Instruktorki Zumby z Tanecznie Zakręcone. Za rodzinną atmosferę i malownicze trasy podczas wycieczek rowerowych odpowiadali Przodownicy Turystyki Kolarskiej Klubu Wagabunda Katowice.

Dziękujemy mieszkańcom Katowic za wspólną aktywność fizyczną i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych zajęciach sportowych w przyszłym roku!

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Adam Lejman-Gąska – Radny Miasta Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Wydarzenie zorganizowane było w ramach projektu płatnego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/550225/2022 z dnia 28 grudnia 2022 roku; nazwa projektu: „Sport drogą do zdrowia przez całe życie” realizowanego w ramach konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 roku przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”; kwota dofinansowania 330 204,50 zł.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+