PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Potyczki Prawne - runda C już za nami

Drukuj

Dziś w GWSH gościliśmy uczestników rundy eliminacyjnej C III edycji Potyczek Prawnych, konkursu organizowanego przez I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich.

  

Dziś GWSH była gospodarzem rundy eliminacyjnej C III edycji Potyczek Pawnych, konkursu organizowanego przez I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich we współpracy z Fundacją Edukacji Prawnej "Iustitia", Wolters Kluwer Polska oraz Wyższą Szkoła Humanitas i kancelarią GC Adwokaci. Konkurs ma na celu promocję wśród uczniów szkół średnich zawodów prawniczych. Tegoroczna edycja konkursu ze względu na zagrożenie epidemiczne odbywa się w formule on-line.

W rundzie C wzięli udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach, I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Mysłowicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Zadaniem eliminacyjnym było wygłoszenie dziesięciominutowej mowy obrończej do zadanego kazusu. Każda dwuosobowa drużyna musiała przedstwić mowy obrończe do dwóch kazusów. Wystąpienia były oceniane przez profesjonalne jury w składzie dr Katarzyna Płonka-Bielenin, dr Dominik Wolski oraz dr Daniel Wojtczak. Zwycięska reprezentacja III LO w Katowicach zdobyła aż 7 punktów. Gratulujemy!

Finał Potyczek Prawnych już w czerwcu, a zwycięzcy otrzymają w nagrodę m.in. możliwość nieodpłatnego studiowania w GWSH.

Konkurs objęli patronatem m.in. Prezydent Siemianowic Śląskich, Radio ESKA oraz otouczelnie.pl

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+