PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
/dla-studenta/studenckie-praktyki-zawodowe.html

Policja, Metis i GWSH na rzecz bezpieczeństwa dzieci

Drukuj

Jak donoszą media, w ubiegłym roku śląska policja potwierdziła 250 przypadków przestępstw seksualnych, których ofiarami były dzieci, dlatego na Śląsku rozpoczęliśmy kampanię społeczną „Moje Bezpieczne (?) Dziecko”.

Konferencję w jej ramach organizują Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis przy wsparciu Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

30 maja w Wydziale zamiejscowym GWSH w Żorach spotkali się komendanci miejscy i powiatowi, policjanci, pedagodzy, nauczyciele i urzędnicy, którzy mogli wysłuchać wykładów dotykających problematyki wykorzystywania seksualnego dzieci i zdobyć informacje i wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem, co do którego podejrzewa się lub stwierdzono, że padło ofiarą tego typu przestępstwa. „Kampania, przy której pomagamy policji, jest projektem długofalowym, rozpisanym aż na 3 lata. To daje nam podstawę do realnej pracy w tym obszarze, a nie pozorowania aktywności” – komentował Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żorach, dr Aleksander Wolski. „Zapewnianie dzieciom bezpieczeństwa jest priorytetem, a każda forma walki ze zjawiskiem wykorzystywania seksualnego dzieci jest krokiem we właściwym kierunku” – pisał w liście do organizatorów Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, dziękując za zaangażowanie w kampanię.

„Moje Bezpieczne (?) Dziecko” to zaplanowana na lata 2016-2018 kampania poruszająca problematykę wykorzystywania seksualnego dzieci, pornografii dziecięcej i handlu organami. W ramach kampanii przewidziano szkolenia dla nauczycieli, spotkania z rodzicami i poradnik dla rodziców, pogadanki z dziećmi, a dla najmłodszych przygotowano edukacyjne kolorowanki. Będą również ulotki, plakaty i spot promujący kampanię, który można zobaczyć już dziś.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+