PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Podsumowanie projektu „Od ucznia do studenta - najlepsza ścieżka kariery w GZM”

Drukuj

Zakończyliśmy realizację projektu pt. „Od ucznia do studenta - najlepsza ścieżka kariery w GZM”. Głównym celem projektu było zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych z obszaru GZM do podjęcia dalszej nauki na terenie Metropolii, ze szczególnym uwzględnieniem studiów wyższych jako ścieżki prowadzącej do zdobycia dobrego zawodu.

W wybranych szkołach ponadpodstawowych zorganizowano cykl wykładów patronackich z:

  • fizjoterapii
  • kosmetologii
  • pielęgniarstwa
  • psychologii
  • prawa

Wykłady prowadzone były przez kadrę naukowo-dydaktyczną Akademii Górnośląskiej. Dodatkowo zajęcia urozmaicono szkoleniem z zakresu planowania własnej kariery zawodowej, prowadzonym przez specjalistów Biura Karier Akademii Górnośląskiej. Uczestnicy wykładów otrzymali gadżety edukacyjne z zakresu omawianej tematyki.

Zachęcamy wszystkie szkoły do pobrania zamieszczonych poniżej materiałów i wykorzystania ich na zajęciach z uczniami szkół ponadpodstawowych. Z materiałów można skorzystać m.in. na lekcjach doradztwa zawodowego lub godzinach z wychowawcą.

 

Projekt jest finansowany ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki w latach 2022-2024”, kwota dofinansowania to 31 999,00 zł.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+