PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Podsumowanie intensywnego kursu języka polskiego

Drukuj

W zeszłą sobotę (30 września) zakończył się intensywny kurs języka polskiego dla studentów zagranicznych. Głównym celem warsztatów było przybliżenie uczestnikom słownictwa do celów akademickich i ułatwienie podjęcia studiów w Polsce.

W zajęciach wzięli udział studenci z: Ukrainy, Kazachstanu i Gruzji. Kurs trwał cztery tygodnie, od 4 do 30 września. W tym czasie studenci spędzili 96 godzin na nauce języka polskiego. Zajęcia odbywały się 4 dni w tygodniu, od poniedziałku do czwartku, w siedzibie Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Oprócz tego studentom zaoferowano 4 wycieczki fakultatywne. Warsztaty prowadzone były w trybie intensywnym przez doświadczonych lektorów posiadających uprawnienia do nauczania języka polskiego jako obcego. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat ukończenia intensywnego kursu języka polskiego.

Jedną z uczestniczek kursu była Anna Pak, studentka z Kazachstanu, dla której był to powrót do GWSH. W roku 2012 Anna wzięła udział w autorskim programie wymiany akademickiej „Exchange My Word”. Jako studentka partnerskiej uczelni zagranicznej udała się na studia do Katowic, gdzie spędziła 1 semestr, studiując w języku angielskim.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+