PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Podsumowanie Dnia Międzynarodowego GWSH

Drukuj

7 grudnia br. na terenie Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach odbył się Międzynarodowy Dzień GWSH, w którym wzięło udział ponad 120 maturzystów z okolicznych szkół średnich.

Głównym celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy uczniów na temat  języków obcych, kultury innych krajów, a także korzyści, jakie płyną z pracy oraz studiów za granicą. Spotkanie poprowadziła Koordynator Biura Karier – Marta Stala oraz Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą – Barbara Jałmużniak. Część praktyczną świetnie przygotowali studenci zagraniczni, biorący udział w wymianie Erasmus. 

- Obecny rynek pracy wymaga elastyczności, mobilności, chęci przekwalifikowania i zdolności do pracy w warunkach międzynarodowych, globalnych. Na takim rynku pracy dobrze radzą sobie osoby posiadające kompetencje społeczne oraz posługujące się językiem obcym. Dzień Międzynarodowy pokazuje możliwości, jakie daje nauka języków i mam nadzieję, że obudzi motywację do zdobywania kompetencji językowych i doświadczeń międzynarodowych – mówi inicjatorka Dnia Międzynarodowego.

Na pierwszej części spotkania organizatorki wydarzenia poprowadziły wykłady, na których podkreślały jak ważna jest znajomość języków obcych na obecnym rynku pracy oraz gdzie szukać informacji na temat wyjazdu za granicę w celu studiowania lub podjęcia pracy i dlaczego warto to robić.

Kolejnym etapem Dnia Miedzynarodowego, było przybliżenie kultury oraz specyfiki krajów, z których pochodzą studenci uczący się w ramach wymiany Erasmus. Pierwszą prezentację przygotowały Emmanuelle Binet i Emmanuelle Colleu. Studentki z Francji opowiedziały o mieście Nantes, zlokalizowanym na zachodzie Francji oraz Uczelni, do której uczęszczają na co dzień - Audencia Sciences Com. Następnie wystąpił student z Turcji – Ali Guzel. Pokazał bogactwo turystyczne wielu regionów. Opowiedział o miastach:  Mugla, Bodrum i Antalya. Zachęcał również uczestników do wyjazdu w ramach programu Erasmus+ do Uniwersytetu w Mugla, który określił jako „idealną propozycję dla studentów”.  Zwieńczeniem Międzynarodowego Dnia była prezentacja studentów z Hiszpanii, Javier Lagunas Jurado i Pascual Ribes Pastor, którzy przedstawili jak wygląda życie studenckie w największym kraju położonym na Półwyspie Iberyjskim. 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+