PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Piknik na GWSH

Drukuj

Akademia Mądra Sówka oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa  "Nasza Szkoła"  zorganizowały piknik rodzinny pod patronatem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, w ramach obchodów 25-lecia uczelni.

14 maja organizatorzy zadbali o fantastyczne rozrywki dla dużych i małych – warsztaty plastyczne, zabawy z muzykoterapią, zawody sprawnościowe dla całych rodzin. Rodzicom bardzo podobały się konsultacje z fizjoterapeutą i logopedą oraz warsztaty jogi, a dzieciom... zwierzęta.  

Na pytanie o wrażenia dzieciaki odpowiadały zgodnie:  mięciutko!  Maluchy miały bowiem okazję pogłaskać alpakę w ramach warsztatach alpakoterapii oraz poprzytulać się do misiowatych nowofundlandów z katowickiego oddziału WOPRu.

O swoich podopiecznych opowiedział nam Damian Łagodzki z sekcji psów ratowniczych.

,,Praca z psami to niezwykła przyjemność, choć w praktyce ich wykorzystanie to przede wszystkim prewencja. Organizujemy pokazy i prelekcje, podczas których Nowofundlandy ratują tonących ludzi, chcąc przede wszystkim zrobić wrażenie na dzieciach – komentuje ratownik WOPR. - Taki pies potrafi  uciągnąć w wodzie nawet pół tony! To łódka WOPRu i czterech dorosłych ratowników. Dzięki swojej sierści przetrwają w każdej temperaturze, a ich uszy są tak skonstruowane, że są jednymi z niewielu psów, które są w stanie nurkować. No i co ciekawe, Nowofundlandy nie pływają pieskiem, a… żabką, dzięki niegdysiejszym płetwą, które pozostały w formie błony między palcam”.

WOPRowcy zapraszają na swoje treningi, by zobaczyć jak w praktyce wygląda ich praca i co potrafią psy ratownicze. Treningi odbywają się w każdy piątek około 17.00 w Dolinie Trzech Stawów.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+