PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Odkrywamy tajniki ZUS: Konferencja dla młodych przedsiębiorców

Drukuj

"Przewodnik dla młodych przedsiębiorców. Zrozumieć ZUS od podstaw" - to wyjątkowa konferencja zorganizowana 13 marca 2024 r. przez Akademię Górnośląską we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie. Wydarzenie to było częścią obchodów jubileuszu 90-lecia istnienia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i stanowiło doskonałą okazję do zgłębienia wiedzy na temat działalności gospodarczej oraz zasad funkcjonowania ZUS.

Konferencję otworzyła Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG. Swoje wystąpienia przedstawili eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie, m.in.: Izabela Jakubek, Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS oraz eksperci merytoryczni ZUS: Marzena Palacz-Szymczyk, Grażyna Janik i Agnieszka Gajda.

Uczestnicy konferencji mieli szansę na poznanie ewolucji ZUS-u na przestrzeni lat, a także zapoznanie się z nowoczesnymi e-usługami oferowanymi przez Zakład. Dodatkowo, poruszone zostały tematy kluczowe dla początkujących przedsiębiorców, w tym najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, znaczenie właściwej dokumentacji oraz rola i funkcje ZUS w życiu każdego przedsiębiorcy.

Organizatorzy szczególny nacisk położyli na praktyczną stronę wydarzenia, umożliwiając uczestnikom zdobycie wartościowych informacji, które pomogą im w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Spotkanie było nie tylko świetną okazją do nauki, ale również do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Serdecznie dziękujemy Prelegentom za przygotowanie i zaprezentowanie interesujących materiałów oraz za podzielenie się swoimi doświadczeniami ze studentami i przyszłymi przedsiębiorcami. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność i zainteresowanie tematyką ubezpieczeń społecznych.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+