PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Nowoczesna edukacja z Akademią Górnośląską

Drukuj

24 stycznia 2024 r. Akademia Górnośląska podpisała umowę ze Starostwem Bieruńsko-Lędzińskim o partnerstwie w prestiżowym projekcie pn. „Nowoczesna edukacja w Powiatowych Zespołach Szkół w Bieruniu i Lędzinach drogą do sprawiedliwej transformacji”. W spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Bieruniu wzięli udział: Starosta Bieruńsko-Lędziński Pan Bernarda Bednorza i Wicestarosta Pan Janusza Freitaga oraz JM Rektor AG dr Marta Adamczyk i Kanclerz AG Pani Monika Buczyńska - Tomczyk.

Umowa o partnerstwie realizowana będzie na rzecz projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 w ramach Działania 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu, Priorytetu X. Fundusze Europejskie na transformację.

Obecnie składamy wniosek do Zarządu Województwo Śląskie o dofinansowanie, mając pełne przekonanie, że nasza współpraca przyczyni się do rewolucji w dziedzinie edukacji. Wierzymy, że to partnerstwo pomoże kreować nowe standardy dla edukacji w naszym regionie.

W przypadku otrzymania dofinansowania, projekt pn. „Nowoczesna edukacja w Powiatowych Zespołach Szkół w Bieruniu i Lędzinach drogą do sprawiedliwej transformacji” zakłada współpracę naszej Uczelni z Powiatem Bieruńsko-Lędzińskim w zakresie podniesienia kwalifikacji uczniów techników i branżowych szkół I stopnia oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu poprzez realizację kształcenia w nowoczesnych pracowniach, oraz realizację kursów i szkoleń zawodowych.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+