PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Nowe horyzonty w fizjoterapii: Podsumowanie Konferencji PhysioDay 2024

Drukuj

Bardzo wysoki poziom merytoryczny wykładów, inspirujące i praktyczne warsztaty, interesujące debaty oraz przestrzeń pełna wyjątkowych ludzi – tak w wielkim skrócie wyglądała Konferencja PhysioDay, która odbyła się 19 kwietnia 2024 roku w hotelu Park Inn By Radisson w Katowicach. Podczas wydarzenia wybitni klinicyści ze środowiska medycznego (fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, dietetycy i trenerzy) prezentowali wyniki swoich badań, metody terapeutyczne, studia przypadków i najnowsze trendy nowoczesnej medycyny.

Konferencja PhysioDay, zorganizowana przez Akademię Górnośląską, skupiła się na nowoczesnych podejściach w fizjoterapii i rehabilitacji. Sesje poruszały tematy takie jak terapia wisceralna, neuroobrazowanie fMRI w kontekście bólu, a także wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pacjentów z pourazowym niedowładem. W programie znalazły się również warsztaty na tematy praktyczne, takie jak kontrola tętna w terapii manualnej oraz znaczenie osobistej marki w mediach społecznościowych dla fizjoterapeutów. Konferencja zakończyła się po serii warsztatów i dyskusji, które pogłębiały wiedzę uczestników w wybranych obszarach.

Konferencję otworzyła Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG. Konferencję poprowadziła Nina Chojnowska, Rzecznik Prasowy AG. Swoje prelekcje i warsztaty poprowadzili: dr n. o zdr. Magdalena Sroka-Buszydlikdr Maciej Duczyńskidr n.k.f. Agata DziewońskaArkadiusz Szmitkalek. med. Radosław Składowskidr Magdalena Boczarska-Jedynakdr hab. n. o zdrowiu Anna Brzęk, prof. SUMmgr Marcela Dąbrowská Ph.D.dr n. med. Ewa GórnyIzabela Nowak-Duczyńskalek. med. Radosław SkładowskiMichał Dachowski oraz mgr Zdeněk Třískala & Petr Neugebauer.

Konferencja PhysioDay miała na celu promowanie nowoczesnych trendów w dziedzinie fizjoterapii, reagując na dynamiczny rozwój tej dyscypliny w Polsce i na świecie. Wydarzenie skupiało się na integracji najnowszej wiedzy i doniesień naukowych z różnych dziedzin medycyny, co ma wspierać efektywne postępowanie fizjoterapeutyczne. Konferencja łączyła wykłady naukowe z warsztatami praktycznymi, oferując platformę do współpracy między środowiskami naukowymi i klinicznymi, co sprzyja interdyscyplinarnym projektom naukowym i dydaktycznym.

Dziękujemy Prelegentom za poprowadzenie ciekawych wykładów i warsztatów, opartych na dowodach naukowych oraz na najnowszej wiedzy medycznej oraz wszystkim Uczestnikom za obecność na konferencji PhysioDay. Było inspirująco dzielić się wiedzą, doświadczeniami i nowościami w fizjoterapii. Mamy nadzieję, że warsztaty i wykłady dostarczyły Wam cennych wskazówek do praktyki zawodowej.

 

 

Przedsięwzięcie: “PhysioDay” – Neurofunkcjonalne uwarunkowania skuteczności metod fizjoterapeutycznych." jest dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki: "Doskonała nauki II"; moduł: ”Wsparcie konferencji naukowych". Kwota dofinansowania: 190 072,00 zł; całkowita wartość projektu: 221 562,00 zł.

 

PARTNERZY KONFERENCJI: Instytut Zdrowia dr Boczarska-Jedynak | Buszydlik Centrum Leczenia | BTL FizjoterapiaAgata Dziewońska FizjoterapiaNeuroPoint Centrum FizjoterapiiASTARFRSc by Dr SkładowskiHAS-MEDFizjoLab_SUM.

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice

PATRONAT: Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024, Krajowa Izba Fizjoterapeutów.

PATRONAT MEDIALNY: Fizjoterapia.infoEUROPERSPEKTYWY.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+