PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

„Nakręć się na szkołę!” - rozstrzygnięcie konkursu.

Drukuj

To nie było łatwe zadanie, jednak uczniowie poradzili sobie z nim doskonale! Młodzi ludzie mieli 2 minuty na to, aby zaprezentować swoją szkołę w konkursie filmowym „Nakręć się na szkołę!” organizowanym po raz pierwszy przez śląskiego kuratora oświaty oraz rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

Nadesłane prace świadczą o kreatywności młodzieży, jej pasji filmowej i zaangażowaniu w życie szkolnej społeczności.
 
16 grudnia 2013 w auli Górnośląskiej Wyższej szkoły Handlowej w Katowicach odbyła się uroczysta Gala konkursu „Nakręć się na szkołę!”. Wzięli w niej udział m.in. śląski kurator oświaty Stanisław Faber,  rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej prof. Krzysztof Szaflarski, autorzy najlepszych dziesięciu filmów wyłonionych przez jury oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w konkursie. 
 
Konkurs skierowany był  do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim. Zadaniem uczestników było nakręcenie filmiku prezentującego: szkolne inicjatywy, wydarzenia, miejsca lub ludzi, którzy inspirują i mobilizują młodzież do działania. Biorąc udział w przedsięwzięciu, młodzież miała szansę wykorzystać nowoczesne narzędzia oraz metody technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Ideą konkursu było inicjowanie zachowań twórczych wśród młodzieży i zaprezentowanie indywidualnego spojrzenia na szkolną rzeczywistość. 
 
Do konkursu zakwalifikowanych zostało 25 filmów. Jury wybrało dziesięć najciekawszych, na które swoje głosy mogli oddawać również internauci. Oceniając filmy, komisja konkursowa brała pod uwagę  pomysł, wartości merytoryczne pracy, oryginalność, walory artystyczne, skuteczny  przekaz informacji. Po podliczeniu głosów jurorów i dodaniu punktacji wynikającej z głosowania on-line  zwycięzcami konkursu „Nakręć się na szkołę!” zostali:
  • I miejsce: film pt. „Tischner inspiruje”, autor Marek Dyoniziak, Zespół Szkół nr 2 w Żorach
  • II miejsce: film pt. „Nakręć się”, autorzy: Martyna Skalska, Zuzanna Pieczyk, II Liceum Ogólnokształcące w Siemianowicach Śląskich 
  • III miejsce: film pt. „Noc żywych kujonów”, autor Łukasz Twardowski, I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie 
Za zajęcie pierwszego miejsca autorzy filmu otrzymali Kamerę GoPro, a w najbliższym czasie zapoznają się z pracą dziennikarzy telewizyjnych w siedzibie stacji TVN24 w Warszawie. Dla laureatów pierwszych trzech miejsc zorganizowane zostaną warsztaty medialne, natomiast  autorzy dziesięciu filmów, które wzięły udział w głosowaniu internautów, otrzymali certyfikaty i upominki od organizatorów. 
 
Nagrodzone filmy można obejrzeć na stronie: www.gwsh.pl/nakrecsie
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+