PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Młodzieżowy Lider Biznesu – rusza kolejna edycja

Drukuj

Właśnie dziś uruchomiony został system do testu online, który będą wypełniali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Na wypełnienie testu wiedzy uczniowie mają dwa tygodnie.

Młodzieżowy Lider Biznesu ma na celu rozwój świadomości ekonomicznej młodzieży wkraczającej w dorosłe życie – chcemy przekazać im dobre praktyki i umiejętności, również te tzw. miękkie, dzięki którym ich raczkująca przygoda z rynkiem pracy będzie łatwiejsza, a podejmowane decyzje oparte na wiedzy.

Każdy z trzech etapów konkursu ma inny cel, a całość zaprojektowana jest w taki sposób, by pokazać młodym osobom, że przedsiębiorcza postawa jest kluczem do ich przyszłego sukcesu – bez względu na to, jaki kierunek obiorą i jakie cele będą sobie stawiać w dorosłym życiu. Zaangażowanie i kreatywność, których wymaga udział w konkursie, są wartościami samymi w sobie.

Kolejny już raz zdobyliśmy na MLB dofinansowanie Narodowego Banku Polskiego, który dysponuje swoimi pieniędzmi bardzo uważnie i wiele wymaga od projektów, które się o nie ubiegają. I to jest komplement dla całego zespołu pracującego przy tym przedsięwzięciu. Sytuacja jest dość przewrotna, bo jesteśmy grupą ludzi, której bank powierzył swoje pieniądze, zazwyczaj jest przecież odwrotnie – mówi Mateusz Przybylski, koordynator projektu, i podsumowuje: – Tegoroczna edycja bazuje na doświadczeniach kilku lat pracy nad konkursem i współpracy z nauczycielami. 

Półfinałowy etap konkursu zacznie się 20 lutego, a laureatów poznamy 13 kwietnia. Na najlepszych uczestników czekają m.in. płatne praktyki wakacyjne w firmach, bezpłatny rok studiów w GWSH i nagrody rzeczowe. Zwycięzca wyjedzie także na wycieczkę do Brukseli, na zaproszenie posła Jerzego Buzka – wieloletniego patrona honorowego tego konkursu.

Więcej informacji oraz test online –  na www.mlb.gwsh.pl 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+