PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Młodzieżowe Mistrzostwa Katowic w Esporcie

Drukuj

TEB Katowice zwycięzcami Młodzieżowych Mistrzostw Katowic w Esporcie. Finał turnieju, który obył się 15 grudnia 2023 r. w Akademii Górnośląskiej to było prawdziwe święto e-sportu dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Podczas finałowych rozgrywek w grze Counter-Strike 2 zmierzyły się formacja TEB Katowice i zespół Infinite Esports złożony z uczniów Technikum nr 17 i X LO w Katowicach. Partnerem wydarzenia była Akademia Górnośląska.

Wysokie zainteresowanie katowickiej młodzieży e-sportem nikogo już nie dziwi, ponieważ wśród społeczności graczy komputerowych Katowice są nazywane stolicą e-sportu. Organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Katowic w Esporcie jest Polski Związek Esportu we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Katowice. Jest to turniej gier komputerowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Katowic w grze Counter-Strike 2 w pięcioosobowych zespołach.

Wydarzenie poprowadził Marcin Pałys. W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali prelekcji wygłoszonych przez: Michał „Wasiu” Wasik i Artur „mendi” Mendela. Równolegle do części merytorycznej został rozegrany turniej 1vs1 w Counter Strike, gdzie uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami indywidualnymi i zawalczyć o drobne upominki. Zwycięscą pojedynków został Maksymilian Kańczuga ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju!

Wszystkich, którzy chcieliby zdobyć teoretyczne oraz praktyczne umiejętności w obszarze programowania, analizy danych, projektowania i zarządzania systemami informatycznymi, a także w zakresie cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji, zapraszamy na studia inżynierskie na kierunku Informatyka.

Prodziekan ds. kierunku Informatyka
mgr inż. Daniel Krasnokucki

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+