PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Mecz Przyjaźni Peruwiańsko – Polskiej

Drukuj

W sobotę 16 września br. odbędzie się mecz piłki nożnej w ramach obchodów 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Peru. Jest to symboliczne wydarzenie, które ma na celu podkreślenie znaczenia i trwałości stosunków między obydwoma krajami. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Mecz Przyjaźni Polsko – Peruwiańskiej odbędzie się 16 września br. o godz. 17.00 w Ośrodku sportowym Asnyka - MOSiR Katowice przy ul. Asnyka 27. Zapraszamy wszystkich miłośników piłki nożnej oraz osoby zainteresowane historią i kulturą obu krajów do wspólnego świętowania i miłego spędzenia czasu w przyjacielskiej atmosferze. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu nie tylko promocję sportu i zdrowego stylu życia, ale także wzmocnienie współpracy oraz więzi kulturowych i społecznych pomiędzy Polską a Peru.

Mimo, iż zmagania odbędą się w duchu zabawy, to nie zabraknie też poważnej rywalizacji. Mecz zostanie rozegrany zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami piłki nożnej a bezpieczeństwo na stadionie zapewni Śląska Misja Medyczna.

Jeśli chciałbyś zagrać w meczu i stać się częścią polskiej drużyny – skontaktuj się z nami: azs@akademiagornoslaska.pl

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy szczególnie wszystkich zagranicznych studentów. Celem organizacji meczu jest integracja i wzmocnienie międzynarodowych więzi, dlatego zapraszamy również na wspólne biesiadowanie, podczas którego będzie można spróbować m.in. peruwiańskich ciasteczek przygotowanych przez gospodynie z Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie. 

 

Program: 

16:30 – Otwarcie bram stadionu i początek rozgrzewki zawodników.

17:00 – Rozpoczęcie meczu.

19.00 – Koniec meczu i ceremonia zakończenia, wspólne biesiadowanie.

Więcej informacji na temat meczu TUTAJ

 

Organizatorzy wydarzenia: Konsulat Honorowy Peru w Katowicach, Fundacja Promocji Nauki i Sportu Akademickiego, Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Grupa Eurokadra.

        

 

Partnerzy wydarzenia: AZS Katowice, AZS AG Katowice, Śląska Misja Medyczna, Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie.

                           

 

ZAPRASZAMY!

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+