PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Łączymy siły dla edukacji z III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Drukuj

Miło nam poinformować, że do grona szkół partnerskich Akademii Górnośląskiej dołączyło III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Porozumienie o współpracy pomiędzy instytucjami podpisali JM Rektor AG dr Marta Adamczyk oraz mgr Katarzyna Noworzyń, Dyrektor szkoły. W spotkaniu wzięła udział Wicedyrektor szkoły mgr Beata Zygadlewicz-Kocus.

 

 

W ramach współpracy uczniowie ze szkoły partnerskiej będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz w wykładach otwartych organizowanych przez Akademię Górnośląską. Planowane są również projekty badawcze i inicjatywy rozwijające umiejętności praktyczne młodzieży, co bez wątpienia wzbogaci ich edukację i przygotuje do dalszego rozwoju akademickiego i zawodowego.

Dodatkowo, porozumienie otwiera drogę do organizacji wspólnych wydarzeń naukowych, które będą służyć nie tylko integracji społeczności obu placówek, ale również promocji nauki wśród lokalnej społeczności. To szansa na pokazanie, jak ważne jest połączenie teorii z praktyką oraz jak duże znaczenie ma współpraca instytucji oświatowych na różnych poziomach edukacji.

Takie partnerstwa są kluczowe dla budowania silnej i innowacyjnej przyszłości edukacji, a podpisane porozumienie jest wyrazem gotowości obu stron do podjęcia działań, które przyniosą korzyści zarówno uczniom i studentom, jak i lokalnej społeczności. Cieszymy się na owocną współpracę i jesteśmy przekonani, że będzie ona przykładem skutecznego łączenia teoretycznej wiedzy akademickiej z praktycznym doświadczeniem edukacyjnym.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+