PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kompas zawodowy

Drukuj

Nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Masz wątpliwości, czy zawód który zamierzasz wykonywać naprawdę do Ciebie pasuje? Sprawdzisz to za darmo, wypełniając kwestionariusz w serwisie Edulandia.pl

Wybór przyszłego zawodu to poważna decyzja. Wśród młodych osób są tacy, którzy od razu wiedzą, co chcą robić w życiu, ale i tacy, którzy mają wątpliwości. Wybór kierunku studiów powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami. Powinniśmy zrezygnować z takich kryteriów, jak: bliskość miejsca zamieszkania, sugerowanie się wyborem kolegów, brak nielubianego przedmiotu czy stosunkowa łatwość kryteriów egzaminacyjnych.

Wybór oparty na takich przesłankach może poskutkować niezadowoleniem z życia zawodowego w przyszłości. Praca dająca satysfakcję to taka, która dopasowana jest do zdolności człowieka, jego temperamentu i możliwości. Kluczowa w planowaniu kariery jest zatem wiedza o sobie. Jednym z narzędzi poznawania siebie jest kwestionariusz potencjału zawodowego. Interpretacja kwestionariusza podsuwa pewne typy potencjału zawodowego, podpowiada możliwości, sprzyja autorefleksji. Wypełnienie kwestionariusza to jeden krok naprzód w wytyczaniu celów życiowych.

Kwestionariusz potencjału zawodowego przygotował zespół psychologów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Składa się on ze 100 krótkich pytań (połowa z nich dotyczy cech charakteru, połowa umiejętności). Dzięki tym odpowiedziom poznasz dwa najbardziej zbliżone do Ciebie portrety psychologiczne. Każdemu z pięciu portretów przyporządkowano nazwę zwierzęcia, które najlepiej obrazuje dane cechy i umiejętności. Sprawdź, czy jesteś matką kangurzycą, niebieskim ptakiem, królem lwem, bobrem budowniczym, a może pracowitą mrówką?

Przejdź do kwestionariusza: http://www.edulandia.pl/studia/0,131670.html

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+