PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kosmetologia otrzymała dyplomy

Drukuj

„Jesteście wyjątkowym rokiem na Kosmetologii! Jeszcze nigdy zdarzyło się tak, żeby cała grupa napisała egzamin dyplomowy na średnią 5,0. Jestem z Was dumna, dziewczyny!” – tak żegnała grupę licencjatek Prodziekan ds. kierunku Kosmetologia, mgr Małgorzata Ruprich.

Były łzy wzruszenia, uśmiechy i gratulacje. „Wiele dziewczyn bało się, że ze względu na ciążę i późniejsze wychowanie dziecka będą musiały zrezygnować ze studiów. Przychodziły do nas właściwie podjąwszy już decyzję o rezygnacji, ale na szczęście zawsze udawało nam się je namówić, by spróbowały” – wspomina mgr Ruprich. – „Efekt jest taki, że wszystkie urodziły zdrowe maleństwa i wszystkie odebrały dziś dyplomy. Bardzo zależało mi na tym, żeby udowodnić im, że nie ma przeszkód nie do pokonania, że uczelnia nie stoi na drodze do ich rodzinnego szczęścia”.

Teraz GWSH pokazuje, że nie każe im także wybierać pomiędzy pracą a dalszą edukacją. „Wiem, że sektor beauty ma największe obroty w piątki i soboty i byłoby to nie w porządku, gdyby dziewczyny musiały wybierać między pracą a rozwojem i dalszym studiowaniem” – komentuje pani dziekan. Biorąc pod uwagę specyficzne warunki prowadzenia biznesu w tej branży, Uczelnia zaproponowała swoim absolwentkom elastyczną realizację zajęć w ciągu tygodnia, dzięki której będą mogły do maksimum wykorzystać najbardziej efektywny w swoim fachu czas, jednocześnie nie rezygnując z uzyskania dyplomu magistra. Ponadto, każda z absolwentek Kosmetologii otrzymała 25% rabatu na dalszą naukę w GWSH, a otwarte niedawno w budynku B Niepubliczne Przedszkole „Akademia Mądrych Sówek” z pewnością ułatwi młodym mamom pogodzenie wszystkich obowiązków. 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+