PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kosmetologia onkologiczna tematem Sympozjum Szkoleniowego w Instytucie Nauk Medycznych GWSH

Drukuj

Onkologia skóry to bez wątpienia sprawa ogromnie ważna. Powinni zdawać sobie z tego sprawę nie tylko lekarze - dermatolodzy oraz onkolodzy, ale również - a przede wszystkim kosmetyczki/kosmetolodzy, którzy znają naszą skórę najlepiej.

W związku ze wzrastającym zainteresowaniem zawodem kosmetologa oraz jego znaczeniem na rynku usług paramedycznych Katedra Kosmetologii Instytutu Nauk Medycznych Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej postanowiła zorganizować dla wszystkich osób szeroko rozumianej branży kosmetycznej/kosmetologicznej Sympozjum Szkoleniowe Kosmetologii Onkologicznej pt. ”Gabinet kosmetyczny miejscem edukacji i doradztwa w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych skóry – i nie tylko”.

Sympozjum odbyło się 26 maja b.r. w budynku Instytutu Nauk Medycznych GWSH.  Gościliśmy w tym dniu takie osobistości jak: prof. zw. dr hab. Marka Pawlickiego (Szpital Uniwersytecki w Krakowie), dr n. med. Katarzynę Jaśko (specjalista chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie), dr n.med. Jan Habiniak (specjalista chemioterapii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie), dr Sławomira Wilczyńskiego – naszego dydaktyka (farmaceuta, kosmetolog) oraz adiunkta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego), dr n. med. Adama Pawlaka (doktor Katedry psychologii GWSH), oraz przedstawicielkę firmy Ilcsi (firma kosmetyków organicznych, naturalnych).

Uczestnicy Sympozjum mogli wysłuchać wyjątkowo interesujących prelekcji z zakresu onkologii skóry. Sesja wykładowa zawierała takie tematy jak: „Wszystko o nowotworach – diagnostyka i leczenie”, „Przyszłość kosmetologii onkologicznej zależność od wiedzy i pieniędzy”,” Czerniak skóry – diagnostyka i leczenie”, „Rak skóry – zagrożenie, czy defekt kosmetyczny”, „Fotografia kliniczna skóry jako narzędzie pracy kosmetologa”, „Psychopatologiczne uwarunkowania dermatos”, oraz „Moda na naturę – trend czy potrzeba”. Po każdej prelekcji był czas poświęcony na dyskusje. Uczestnicy chętnie zadawali różnego rodzaju pytania.

Było to pierwsze tego rodzaju Sympozjum, które łączyło osoby z  branży kosmetologicznej z gronem lekarzy. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób mogą rozpoznać zmiany nowotworowe u swoich klientów oraz jak w takiej sytuacji postępować. Bez wątpienia było to wydarzenie godne polecenia. Wiedza, którą posiadły osoby uczestniczące w Sympozjum zapewne jest wiedzą bezcenną, która może uratować czyjeś życie. Kosmetyczki/ kosmetolodzy, którzy pracują w gabinetach i najlepiej znają skórę swoich klientek będą teraz w stanie zasygnalizować im ewentualne zmiany chorobowe - nowotworowe na skórze, które zauważą w trakcie wykonywanie różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających.

W trakcie Sympozjum uczestnicy mogli również zapoznać się bliżej z firmami oferującymi kosmetyki organiczne, naturalne oraz dowiedzieć się czegoś więcej o tych kosmetykach, a także spróbować ich na własnej skórze. Nie zabrakło również czasu przeznaczonego na integrację uczestników - przerwa kawowa i lunch był świetną okazją do wymiany doświadczeń i zawarcia nowych znajomości branżowych.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+