PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kongres „Power Lady”

Drukuj

„Zarówno z sukcesów, jak i porażek wychodzimy z pewnym doświadczeniem. Natomiast to z porażek pamiętamy dłużej. Najważniejsze, by wyciągnąć odpowiednie wnioski i nie popełnić tych samych błędów w przyszłości” – powiedziała dr Marta Adamczyk, Prorektor ds. organizacji i rozwoju Akademii Górnośląskiej podczas Kongresu „Power Lady”, który odbył się 22 września br. w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie. Partnerem Kongresu była Akademia Górnośląska.

„POWER LADY” poświęcony był tematyce związanej z kobietami, które mimo poczucia zagrożenia, trwającej pandemii, wojny, wprowadzanych lockdownów, w istotnie zmienionym otoczeniu biznesowym, społecznym i zdrowotnym podejmowały nieustające próby walki o przetrwanie. Wspólnym mianownikiem były Ladies, czyli kobiety sprawujące często najwyższą władzę w organizacjach, poziom CEO, CFO, CIO, CMO, PM, VP, Dyrektor Finansowy, Dyrektor Zarządzający, HR Manager, Manager, Właściciel, Członek Rady Nadzorczej.

Organizatorem Konferencji była Fundacja Class Ladies.

Wśród prelegentów wystąpili doświadczeni praktycy, przedstawiciele wielkiego biznesu i nauki, a także „Kobiety w Koronie”. W ramach panelu „Kobieta w organizacji” wystąpiła dr Marta Adamczyk – Prorektor ds. organizacji i rozwoju Akademii Górnośląskiej.

Kongres podzielony był na trzy panele dyskusyjne:

  1. „Kobieta w Koronie”, podczas którego uczestniczki Projektu Fundacji „Kobieta w Koronie”, który był realizowany podczas pandemii koronawirusa, podzieliły się doświadczeniami prowadzenia biznesu w czasie pandemii, opowiedziały swoje historie sukcesu oraz podnoszenia się po porażce.
  2. „Kobieta w organizacji” w skład, którego weszły opiniotwórcze Przedstawicielki Jednostek Samorządu Terytorialnego, władz powiatu, miasta, organizacji pozarządowych, instytucji kultury i sportu oraz Aktywistki – opowiedziały, jak radzą sobie z szybkością podejmowania decyzji, co je determinuje, co motywuje, a co buduje. Prelegentki wyjaśniły jak w praktyce działają Kobiety Orkiestry w dobie zagrożenia wirusem, wojną, konfliktem.
  3. „Kobieta w biznesie”, przedstawicielki biznesu, od jednoosobowej działalności, po międzynarodowe korporacje, pokazały jaki mają pomysł na sukces, jak radzą sobie z wyzwaniami, co pomaga, a co przeszkadza im w prowadzeniu firmy.

Wszystkim Paniom życzymy, żeby spotykały na swojej drodze zawodowej mężczyzn, którzy bez uprzedzeń będą patrzyli na ich kwalifikacje i umiejętności, będą potrafili dostrzec ich mocne strony i dadzą im szansę rozwoju.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+