PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

O kluczowych problemach polskiej nauki

Drukuj

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 26-27 stycznia odbyła się Konferencja Programowa przed Narodowym Kongresem Nauki.

Konferencję, w imieniu Rektora Uniwersytetu Śląskiego, prof. Andrzeja Kowalczyka otworzył Prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów prof. Ryszard Koziołek.

Podczas Kongresu dyskutowano m.in. o wypracowaniu założeń do nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Głos w tej sprawie podczas konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki pt. „Ścieżki kariery akademickiej i rozwój młodej kadry naukowej” zabrał m.in. Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Ze szczególną uwagą wypowiadał się on o roli habilitacji jako gwaranta wysokiej jakości pracy naukowej.

Wizyta ministra Gowina w Katowicach była czwartym z cyklu spotkań poprzedzających Narodowy Kongres Nauki. Wydarzenie ma się odbyć we wrześniu w Krakowie.

Organizatorami Konferencji było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wzięli w nim udział rektorzy i przedstawiciele śląskich uczelni, m.in. Rektor GWSH, prof. Krzysztof Szaflarski. 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+