PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Konferencja Neuroaktywni 2024 – zaburzenia koncentracji uwagi i ADHD

Drukuj

Już 17 lutego 2024 r. odbędzie się konferencja Neuroaktywni organizowana przez Katedrę Psychologii Akademii Górnośląskiej. Tematem przewodnim wydarzenia będzie diagnoza oraz terapia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD.

– Diagnoza i terapia ADHD ponownie stała się żywym tematem dyskusji – coraz częściej diagnozowane są osoby dorosłe. Jeszcze kilka lat temu zaburzenia koncentracji uwagi, nadpobudliwość i impulsywność kojarzono z niegrzecznym dzieckiem w szkole podstawowej. – mówi Ewa Bensz-Smagała z Katedry Psychologii, koordynator konferencji.

Wydarzenie organizowane w formie online umożliwia spotkanie się różnych środowisk właściwie z każdego zakątka Polski. Uczestnikami konferencji są zarówno rodzice, ale też osoby dorosłe zmagające się z tym zaburzeniem oraz specjaliście – psycholodzy, pedagodzy, terapeuci. Ta zróżnicowana grupa uczestników pozwala na cenną wymianę doświadczeń.

Gośćmi konferencją będą eksperci-praktycy – przedstawiciele medycyny, terapii, nauk społecznych. Prelekcje skupią się na aktualnych aspektach diagnozy i terapii ADHD, podejmą również trudne i kontrowersyjne wątki, jak np. ADHD u kobiet czy ADHD w pracy.

– Nie zabraknie oczywiście tematów związanych z tym zaburzeniem u dzieci. Wśród naszych prelegentów znajdziemy m.in. terapeutę integracji sensorycznej, który podpowie, jak pracować z dzieckiem w domu i szkole, aby poprawić koncentrację uwagi. – dodaje Ewa Bensz-Smagała.

Zapraszamy do udziału w konferencji zarówno praktyków – diagnostów, terapeutów i nauczycieli, ale także rodziców i osoby dorosłe, których interesuje temat ADHD. Konferencja Neuroaktywni to świetna okazja do wymiany doświadczeń, poznania sprawdzonych rozwiązań terapeutycznych i aktualnych trendów związanych z diagnozą tego zaburzenia.

Program konferencji dostępny na stronie: www.neuroaktywni.edu.pl

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+