PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kolejna grupa instruktorów zdobyła umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć jogi

Drukuj

Za sobą mają 144 godziny szkoleń i ćwiczeń, w ręce dyplom ukończenia kursu „Instruktora Rekreacji Ruchowej – ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system Hatha-Joga”  

Adho Mukha Śvanasana, Urdhva Mukha Śvanasana – na zmianę dziesięć powtórzeń. Dla wtajemniczonych te nazwy nie są niczym trudnym do rozszyfrowania. Pies z głową w dół i pies z głową w górę to jedne z podstawowych asan jogi. Podczas sobotnich zajęć w GWSH, tę część zajęć prowadzi kursantka. Nabycie umiejętności pracy z grupą jest jednym z celów Kursu Instruktora Rekreacji Ruchowej na podstawie systemu Hatha-Joga. Weekend 17-18 lutego był ostatnim w ramach 18-dniowego kursu. Kilkunastu instruktorów odebrało dyplomy poświadczające przygotowanie do samodzielnego programowania i prowadzenia zajęć.

Kurs organizowany przez GWSH przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, instruktorów fitness, nauczycieli WF-u, trenerów, studentów AWF- u, osób doświadczonych w pracy  z ciałem. Jego celem jest przygotowanie uczestników do prowadzenia zajęć ruchowych  z wykorzystaniem systemu jogi. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów skupiają się na zrozumieniu połączenia pracy z ciałem i umysłem (Yoga Coaching). Uczestnicy naszego kursu zdobywają wiedzę o tym, jak działają poszczególne asany jogi, o metodach relaksacji czy terapeutycznych aspektach jogi.  

Proponowany przez naszą Uczelnię kurs to 18 dni zajęć, w sumie 144 godziny szkoleniowe. Prowadzą go Paweł Kamiński, założyciel Akademii Jogi Terapii Ruchem oraz Izabela Kamińska - nauczycielka jogi, terapeutka powięziowa metodą Bowena, akredytowana instruktorka metody Bowtech. Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym, w soboty i niedziele, co 2 tygodnie, w godzinach 8.00 – 15.00. Kolejny kurs rusza 3 marca. Zapraszamy!  

http://www.gwsh.pl/kursy-i-szkolenia/kurs/instruktor-rekreacji-ruchowej-joga.html

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+