PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Katowice zyskały nowego Beboka! Uroczyste odsłonięcie Beboka w Akademii Górnośląskiej

Drukuj

Bebok AG już wita gości przed głównym wejściem do Budynku A przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3. Jest ubrany w togę, na głowie ma biret, a w ręku trzyma berło rektorskie. Imię dla akademickiego Beboka zostanie wyłonione w drodze głosowania. Uroczystego odsłonięcia figury dokonali: JM Rektor AG dr Marta Adamczyk i Prezydent Katowic dr Marcin Krupa.

Odsłonięcie figury akademickiego beboka cieszyło się dużym zainteresowaniem. W uroczystości, która odbyła się 22 marca 2024 r. wzięli udział przedstawiciele Economicusa: Magdalena Chomacka, Łukasz Wollnik, Barbara Szaflarska i Radni Miasta Katowice: dr Adam Lejman-Gąska, Krzysztof Pieczyński, a także pracownicy administracyjni i naukowi Akademii Górnośląskiej, studenci i absolwenci oraz mieszkańcy Katowic.

Za projekt beboka odpowiada znany śląski artysta Grzegorz Chudy. Beboków w Katowicach jest już ponad 40, a każdy ma swoje unikalne imię. Dla naszego Beboka nie wybrano jeszcze imienia. I tutaj potrzebujemy Waszej pomocy! Chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnej zabawy – Jak Waszym zdaniem powinien nazywać się Bebok Akademii Górnośląskiej? Docento, Rechtōr czy Akademikus? Więcej informacji na temat głosowania „Imię dla Beboka AG” znajdziecie na naszym Facebooku.logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+