PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Inspiracje i Motywacje: Co Napędza Sukces Absolwentów

Drukuj

Czy współcześnie warto inwestować w wyższe wykształcenie? Co jest bardziej wartościowe – wiedza czy doświadczenie? Co najbardziej sprzyja, a co przeszkadza w osiągnięciu sukcesu? – to główne zagadnienia, które zostały poruszone 21 września br. podczas panelu dyskusyjnego pt. "Inspiracje i Motywacje: Co Napędza Sukces Absolwentów". Rozmowę z absolwentami AG poprowadziła Prorektor ds. kształcenia dr Joanna Strzelczyk-Łucka, prof. AG. Spotkanie odbyło się w ramach trwającego w Akademii Górnośląskiej Tygodnia Przyszłości.

Podczas dyskusji zostały poruszone kwestie dotyczące zarządzania karierą w erze cyfrowej oraz wpływu uzyskanego wykształcenia na karierę zawodową. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się absolwenci Akademii Górnośląskiej: dr Barbara Rychta, dr Adam Lejman-Gąska, Marcin Libiszewski, Ewa Mackiewicz oraz Przemysław Chorab. Paneliści udzielili także wskazówek dotyczących planowania i rozwoju kariery zawodowej. Według nich, aby odnieść sukces, najważniejsza jest wytrwałość, konsekwencja oraz przemyślany plan działań.

Dr Barbara Rychta – doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w instytucjach finansowych, takich jak ING Bank Śląski S.A. i Alior Bank S.A. oraz prowadząc własną działalność gospodarczą w branży finansowej. Absolwentka studiów doktoranckich Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Górnośląskiej w Katowicach.

Dr Adam Lejman-Gąska – Radny Miasta Katowice, pierwszy doktorant Akademii Górnośląskiej.

Marcin Libiszewski – absolwent Akademii Górnośląskiej w Katowicach, Dyrektor Operacyjny oddziału w Katowicach i w Krakowie w LS Airport Services S.A., która jest największą w Polsce Spółką zajmującą się handlingiem, czyli obsługą naziemną samolotów pasażerskich, prywatnych, wojskowych i rządowych.

Ewa Mackiewicz – absolwentka Akademii Górnośląskiej w Katowicach, laureatka nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie śląskim.

Przemysław Chorab – absolwent Turystyki i Rekreacji w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wieloletni przewodniczący Rady Studentów. Menedżer ds. Rozwoju Energetyki i Przemysłu w Hilti Polska oraz Menedżer ds. Rozwoju w firmie NAV24.

Dziękujemy zaproszonym gościom za merytoryczną i inspirującą dyskusję oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Mamy nadzieję, że poruszone zagadnienia zainspirują nas do nowych działań oraz zmotywują do przyjrzenia się własnym planom zawodowym.

Panel dyskusyjny będzie można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+