PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Wydziale Zamiejscowym AG w Wiedniu

Drukuj

21 października br. Wydział Zamiejscowy Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego z siedzibą w Wiedniu zainaugurował nowy Rok Akademicki 2023/2024, który rozpoczął tym samym 14-ty rok działalności Uczelni w Austrii.

Uroczystości inauguracyjne otworzyła Rektor AG dr Marta Adamczyk. Po odsłuchaniu hymnu państwowego Polski i Austrii, Rektor AG wygłosiła przemówienie inauguracyjne, wskazując na wyjątkowy charakter wydarzenia: Spotykamy się na dzisiejszej inauguracji ponownie stacjonarnie pierwszy raz od 4 lat. Nowy rok akademicki to z pewnością czas pełen zmian, ale także nadziei, wyzwań i możliwości. Jest to również czas, w którym wszyscy zmierzamy do osiągnięcia naszych wspólnych celów. Wydział Akademii Górnośląskiej w Wiedniu jest miejscem, w którym każdy z Was ma szansę rozwijać swoje pasje, zdobywać wiedzę i kształtować swoją przyszłość. Bo to tu zaczyna się przyszłość.

Tradycyjnie podczas inauguracji odbyło się uroczyste ślubowanie i immatrykulacja studentów pierwszego roku, a także wręczenie dyplomów i wyróżnień absolwentom Wydziału Zamiejscowego AG w Wiedniu. Ceremonię poprowadziła Rektor AG dr Marta Adamczyk oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego AG w Wiedniu dr Teresa Rduch-Michalik, prof. AG. Wśród laureatów za wysoką średnią ocen z przebiegu studiów znaleźli się: Pan Piotr Repelowicz oraz Pan Krzysztof Kinal. W imieniu tegorocznych absolwentów głos zabrał Pan Krzysztof Kinal.

W uroczystości wzięli także udział młodzi słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus w Wiedniu.

– Niezmiernie cieszę się z Waszej chęci do zdobywania umiejętności posługiwania się językiem polskim i poznawania kultury naszego kraju. Wierzę, że czas spędzony wśród rodaków przybliży Wam jego piękno i wyjątkowość. Słowa podziękowania kieruję do Pani Anny Szewczyk, której pomysł i determinacja w działaniu doprowadziła do rozpoczęcia naszej wspólnej drogi. – powiedziała Rektor AG dr Marta Adamczyk.

Inaugurację uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście m.in.: Pan mgr Mateusz Isakiewicz - przedstawiciel Ratusza w Wiedniu oraz Pani mgr inż. Teresa Kopeć - Ambasador Akademii Górnośląskiej w Wydziale Zamiejscowym w Wiedniu.

– Szanowni Państwo, w nowym roku akademickim życzę wszystkim tu zebranym realizacji swoich planów i celów, nie tylko edukacyjnych, ale przede wszystkim rodzinnych i zawodowych. Pamiętajcie, że przyszłość należy do nas, zależy od nas i zaczyna się tu - dzisiaj. – powiedziała na zakończenie uroczystości Rektor AG dr Marta Adamczyk.

 

 

W Wydziale Zamiejscowym w Wiedniu nasza Uczelnia oferuje następujące kierunki studiów:

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+