PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Debiut GWSH na Integracyjnych Mistrzostwach Polski

Drukuj

W ubiegły weekend studenci GWSH po raz pierwszy brali udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski w Bowlingu i Bilardzie.

Integracyjne Mistrzostwa Polski, potocznie zwane „IMPami”, to cykl zawodów z różnych dyscyplin, w których startują studenci mający orzeczenie o niepełnosprawności. Mistrzostwa odbyły się w Częstochowie, gdzie zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie. 

Zapytaliśmy naszych zawodników, co im się najbardziej podobało w tych zawodach:

Tomek: Bardzo się cieszę, że pierwszego dnia na bilardzie w każdym meczu wolontariusze pomagali mi trzymać kij i podpowiadali, jak najlepiej zagrać. Za to drugiego dnia zaskoczyłem wszystkich na kręglach i byłem bardzo dobry.

Paulina: Najlepsza była atmosfera, którą stworzyli ludzie z niepełnosprawnościami. Można było poczuć się swobodnie i nie czuć presji, a każda runda czy to w kręgle czy bilard była dobra zabawą, a nie rywalizacją. Nie dało się odczuć negatywnych emocji. Na twarzy każdego gościł uśmiech, który nie znikał mimo przegranej.

Sandra: Cały czas myślę, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych i właśnie te Mistrzostwa to udowadniają. Pokazują, że mimo ograniczeń słuchowych, wzrokowych czy ruchowych można zrobić wszystko i to jest piękne. Wszyscy czują się dobrze wokół siebie i nie widać tej różnicy, ani nie odczuwa się dookoła, że ktoś jest inny. Mam nadzieję, że uda mi się pojechać na kolejne zawody!

Krzysiek: W czasie tych zawodów nie musiałem się niczym martwić - organizator oprócz dobrej zabawy zapewniał nocleg i wyżywienie, a uczelnia pokryła koszty dojazdu - ja mogłem się skupić na grze.

 

            

Wszystkich zainteresowanych różnymi dyscyplinami na Integracyjnych Mistrzostwach Polski prosimy o kontakt z Wojtkiem Magierowskim, który zajmuje się sportem i AZSem: tel. 790 623 086

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+