PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kongres Polskich Kobiet w Austrii

Drukuj

5 września br. odbył się w Wiedniu I Kongres Polskich Kobiet w Austrii. W Kongresie wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym Konsul Generalny RP Andrzej Kaczorowski. Wśród prelegentów wystąpiła również Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Wiedniu, Pani dr T. Rduch-Michalik.

W czasie swojego wystąpieniu Pani Dziekan pogratulowała inicjatywy środowiskom polonijnym oraz pozytywnie odniosła się do roli i miejsca kobiety w tworzeniu dobrobytu, dzięki doskonaleniu się w procesie edukacji. Zwróciła uwagę, że wraz ze wzrostem poziomu wykształcenia rośnie odsetek kobiet w populacji osób uczących się, co jednak nie przekłada się na zajmowane stanowiska i zarobki w dorosłym życiu zawodowym. 

Na Kongresie gościli również przedstawiciele dyrekcji GWSH: Joanna Mrozek - dyrektor ds organizacji kształcenia oraz Dariusz Kosiorek - dyrektor ds rozwoju, którzy wspierali z ramienia Uczelni organizatorów w realizacji celów Kongresu.

Zauważono, że GWSH aktywnie działa na rzecz środowiska polonijnego w Austrii, poprzez oferowane od 2008 roku, usług edukacyjnych na poziomie studiów licencjackich (stosunki międzynarodowe) oraz od roku 2015, również studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. 

Organizatorom Kongresu Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa dziękuje za owocną współpracę, zapraszając jednocześnie na studia do swojego Wydziału Zamiejscowego w Wiedniu.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+