PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

„Zumbowy powiew lata” i „Lato na kółkach” z Akademią Górnośląską

Drukuj

Pierwszy dzień sportowych zmagań za nami. Już od samego początku w Parku Zadole w Katowicach panowała niesamowicie energiczna atmosfera. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców Katowic, którzy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie zajęć. Imprezę otworzył Prezes KU AZS Akademii Górnośląskiej, opiekun Rady Studentów AG Pan Wojciech Magierowski oraz Radny Miasta Katowice Pan Adam Lejman-Gąska.

Warsztaty Zumby poprowadziła Pani Katarzyna Darowska – Licencjonowana Instruktorka Zumby. Zumba to zajęcia taneczne przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności tanecznych. To świetna forma aktywności fizycznej, która pozwala na wyrażenie siebie poprzez ruch i dobrą zabawę. Podczas zajęć instruktorka prowadziła grupę uczestników poprzez zestaw dynamicznych i energetycznych tańców, które są inspirowane różnymi stylami muzycznymi, takimi jak salsa, samba, merengue, flamenco, hip-hop i wiele innych. Każda piosenka miała swoje unikalne rytmy i kroki, które były łatwe do naśladowania. Zajęcia zakończyły się serią rozciągających ćwiczeń, które miały na celu uspokoić ciało.

Wycieczką rowerową przewodził Pan Józef Sołtysik - Przodownik Turystyki Kolarskiej Klubu Wagabunda Katowice. Jazda na rowerze to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i zwiedzenie Katowic. Uczestnicy mogli podziwiać piękno okolicy i odkryć nowe miejsca w naszym mieście. Celem pierwszego rajdu było zdobycie Wzgórza Wandy (352 m n.p.m.) – najwyżej położonego punktu Katowic, który znajduje się na terenie dzielnicy Murcki w Lesie Murckowskim. Wycieczka połączona była z prelekcją na temat bezpiecznego uprawiania kolarstwa w mieście.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych zajęciach sportowych "Zumbowy powiew lata" oraz "Lato na kółkach". Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 10.00 w Parku Zadole. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Adam Lejman-Gąska - Radny Miasta Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

 


Wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu płatnego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/550225/2022 z dnia 28 grudnia 2022 roku; nazwa projektu: „Sport drogą do zdrowia przez całe życie” realizowanego w ramach konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 roku przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”; kwota dofinansowania 330 204,50 zł.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+