PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zmiana organizacji ruchu w okolicach GWSH

Drukuj

Wyjazd w kierunku centrum Katowic z ul. Harcerzy Września 1939 roku, nie będzie możliwy przez najbliższe kilka miesięcy.

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 81 (ul. Kościuszki) z ulicą Armii Krajowej w Piotrowicach spowoduje w najbliższych miesiącach zmiany w organizacji ruchu w okolicach Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

Od czwartku 12 kwietnia wyjazd od strony Uczelni w kierunku centrum Katowic z ul. Harcerzy Września 1939 roku, nie będzie możliwy. Wyjazd poprowadzony będzie do ul. Armii Krajowej, czyli dużego skrzyżowania z DK 81 (ul. Kościuszki). Natomiast wjazd do GWSH od strony Kościuszki przez łącznik z ul. Harcerzy Września 1939 będzie utrzymany nadal. Zostanie na nim wprowadzony ruch jednokierunkowy.

12 kwietnia rozpoczną się prace na odcinku ok. 3 km wzdłuż ul. Kościuszki. Zostanie wprowadzone zwężenie oraz ograniczenie prędkości, które będzie obowiązywało do września 2018 roku. Wykonawca na tym etapie będzie prowadził prace budowlane w zakresie poszerzenia ul. Kościuszki, stworzenia łącznic dla nowego skrzyżowania, powstaną ściany szczelinowe oraz wykonane zostaną sieci uzbrojenia podziemnego. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzony zostanie także zakaz wjazdu z ul. Kościuszki w ul. Sobocińskiego i ul. Małachowskiego. Dojazd do tych ulic zostanie poprowadzony ul. Armii Krajowej i ul. Jankego. Istniejący przystanek autobusowy Piotrowice Fabryka Maszyn pozostanie w dotychczasowym miejscu.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+