PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH w szkołach ZDZ

Drukuj

W ramach współpracy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej z Technikum ZDZ w Katowicach oraz z Technikum Lotniczym ZDZ w Katowicach, wykładowcy GWSH przeprowadzili dla Uczniów wykład pod tytułem: „Social media, a rynek pracy” oraz warsztaty: „Poznaj siebie. Zajęcia z wykorzystaniem kwestionariusza do badania potencjału zawodowego”.

Podczas wykładu uczniowie mogli dowiedzieć się jak ogromne znaczenie dla poszukiwania pracy ma internet. To właśnie social media rewolucjonizują rynek pracy. Zarówno rekruterzy, jak i osoby poszukujące pracy najczęściej korzystają z informacji znajdujących się w internecie.
Tam też pojawiły się portale dedykowane wyłącznie obszarom życia związanym z pracą. Przenoszenie rekrutacji lub przynajmniej pewnych elementów tego procesu do mediów społecznościowych jest zatem zjawiskiem powszechnym. Media społecznościowe stanowią jedno z najważniejszych źródeł informacji na temat pracy lub kandydatów do pracy.
Dzięki badaniu potencjału zawodowego uczniowie mogli zweryfikować swoje mocne strony, preferencje czy predyspozycje zawodowe. Ponadto uczniowie techników wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
 
 
 
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+