PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Studiuj w Wiedniu z Akademią Górnośląską!

Drukuj

Akademia Górnośląska jest jedyną uczelnią w Polsce, która prowadzi rekrutację w Wiedniu. O Austrii i stolicy tego kraju rozmawiamy z Anną Wącirz, ambasadorką AG w Austrii.

Dlaczego zdecydowałaś się na wyjazd do Austrii? Mieszkałaś tam przez jakiś czas...

- Pomysł wyjazdu do tego kraju zrodził się dosyć spontanicznie, chociaż od lat wielu było to miejsce bliskie mojemu sercu. Austria niemalże od zawsze kojarzyła mi się z rodzinnymi zimowymi wycieczkami podczas ferii szkolnych. Każdego roku odwiedzaliśmy z rodzicami wiele pięknych miejsc, które pokryte były śnieżno-białym puchem. Nawet teraz, gdy zamykam oczy, widzę te piękne miasteczka pod pokrywą śniegu otoczone błyskiem świątecznych lampek. 

Jakie wrażenie wywarł na Tobie Wiedeń? Co warto zobaczyć w tym mieście?
- Na to pytanie ciężko mi odpowiedzieć, bo najchętniej powiedziałabym, że wszystko! Wiedeń to miasto, w którym na każdym kroku można znaleźć coś niesamowitego. Od klasycznych, starych zabudowań, po nowoczesne i pięknie oświetlone wysokie budynki. W mieście można spotkać ludzi z całego świata. W tym roku po raz kolejny dane było mi odwiedzić najstarszy na świecie Park Rozrywki Prater, który w szczególności wieczorem wygląda oszałamiająco, rozbłyskując tysiącami kolorowych świateł. Miłośnikom historii poleciłabym odwiedzić Pałac Schonbrunn, który otoczony jest pięknymi ogrodami. Wrażenie robią one w szczególności latem i wiosną, kiedy widać piękno wszystkich kolorów. Na każdym kroku znajdziemy restauracje oraz kawiarnie o urokliwych wnętrzach. Wiedeń to po prostu miasto różnorodności, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie są Twoim zdaniem atuty studiowania w AG w Wiedniu?
- Największym atutem studiowania w Wiedniu jest niewątpliwie możliwość poznania wielu ludzi z całego świata. Ukończyłam studia licencjackie na AG w Katowicach w języku angielskim, a teraz uczelnia daje tę możliwość studiując w Wiedniu na kierunku Stosunki Międzynarodowe. AG to przede wszystkim przyjazna atmosfera i wyjątkowi ludzie. Podoba mi się też, że Wydział Zamiejscowy usytuowany jest w otoczeniu parku. Myślę, że to świetna alternatywa dla każdej osoby, która chce podjąć się studiów i wyjechać za granicę.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+