PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Studiuj w stolicy Austrii z GWSH!

Drukuj

Prowadzimy rekrutację w Wiedniu. GWSH na wiedeńskim Wydziale Zamiejscowym oferuje bogaty, zróżnicowany program nauczania, wizyty w międzynarodowych firmach, wykłady online. O Austrii i Wiedniu rozmawiamy z Anną Wącirz, ambasadorką GWSH w Austrii.

Dlaczego zdecydowałaś się na wyjazd do Austrii?

- Pomysł wyjazdu do tego kraju zrodził się dosyć spontanicznie, chociaż od lat wielu było to miejsce bliskie mojemu sercu. Austria niemalże od zawsze kojarzyła mi się z rodzinnymi zimowymi wycieczkami podczas ferii szkolnych. Każdego roku odwiedzaliśmy z rodzicami wiele pięknych miejsc, które pokryte były śnieżno-białym puchem. Nawet teraz, gdy zamykam oczy, widzę te piękne miasteczka pod pokrywą śniegu otoczone błyskiem świątecznych lampek. Od jakiegoś czasu w Austrii mieszka również moja druga połowa, tak więc uznałam, że to najwyższy czas na spakowanie walizek i spróbowanie życia na własną rękę.

Jak Ci się tam mieszka?
- W Austrii mieszkam zaledwie kilka miesięcy, ale mogę śmiało stwierdzić, że czuję się tam jak w domu. Przyjemnie jest budzić się o poranku i podziwiać te niesamowite górskie widoki. W mieście, w którym żyję, ludzie są bardzo ciepli i otwarci. Na początku czułam się skrępowana, gdy mijając obcą osobę ona uśmiechała się, mówiąc „dzień dobry”. Teraz wiem, że tutaj jest to na początku dziennym. Od tamtej pory, gdy idę na spacer, macham ręką do przechodniów, przesyłając im szczery uśmiech. To naprawdę miłe.

Jakie wrażenie wywarł na Tobie Wiedeń? Co warto zobaczyć w tym mieście?
- Na to pytanie ciężko mi odpowiedzieć, bo najchętniej powiedziałabym, że wszystko! Wiedeń to miasto, w którym na każdym kroku można znaleźć coś niesamowitego. Od klasycznych, starych zabudowań, po nowoczesne i pięknie oświetlone wysokie budynki. W mieście można spotkać ludzi z całego świata. W tym roku po raz kolejny dane było mi odwiedzić najstarszy na świecie Park Rozrywki Prater, który w szczególności wieczorem wygląda oszałamiająco, rozbłyskując tysiącami kolorowych świateł. Miłośnikom historii poleciłabym odwiedzić Pałac Schonbrunn, który otoczony jest pięknymi ogrodami. Wrażenie robią one w szczególności latem i wiosną, kiedy widać piękno wszystkich kolorów. Na każdym kroku znajdziemy restauracje oraz kawiarnie o urokliwych wnętrzach. Wiedeń to po prostu miasto różnorodności, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie są Twoim zdaniem atuty studiowania w GWSH w Wiedniu?
- Największym atutem studiowania w Wiedniu jest niewątpliwie możliwość poznania wielu ludzi z całego świata. Ukończyłam studia licencjackie na GWSH w Katowicach w języku angielskim, a teraz uczelnia daje tę możliwość studiując w Wiedniu na kierunku Stosunki Międzynarodowe. GWSH to przede wszystkim przyjazna atmosfera i wyjątkowi ludzie. Podoba mi się też, że Wydział Zamiejscowy usytuowany jest w otoczeniu parku. Myślę, że to świetna alternatywa dla każdej osoby, która chce podjąć się studiów i wyjechać za granicę.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+