PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH gości młodych naukowców z całej Polski

Drukuj

III Ogólnopolskie Seminarium Kół Naukowych w tym roku poświęcone jest problemom współczesnego świata takim jak: globalizacja, wielokulturowość czy komunikacja międzyludzka w 21 wieku.

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa gości dziś (15 marca) uczniów i studentów kół naukowych z całej Polski. Seminarium zorganizowane po raz trzeci zwraca uwagę na złożone powiązania występujące pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw. „Człowiek wobec problemów współczesnego świata” to tytuł spotkania, w którym bierze udział ponad sto osób.

Uczestników seminarium, w imieniu JM Rektora GWSH Prof. Krzysztofa Szaflarskiego, przywitał Prorektor Prof. Andrzej Bisztyga. - Bardzo się cieszę, że jest Was tak wielu. Miło jest Was gościć w murach naszej Uczelni – mówił podczas otwarcia prof. Bisztyga. - Z zainteresowaniem spojrzałem na tematykę seminarium, która jest bardzo obszerna. Ale jestem przekonany, że Państwo świetnie sobie z nią poradzą. Tego typu spotkania, są niewątpliwe początkiem przyszłego ruchu naukowego – dodał Prof. Bisztyga.

- Wiem, że obrady będą bardzo owocne - mówiła podczas powitania uczestników seminarium dr Anna Sobczyk-Kolbuch, Prodziekan ds. Rozwoju Naukowego oraz Współpracy z Zagranicą. Zaznaczyła, że w jednym miejscu,
w Auli GWSH, spotkali się młodzi ludzie ciekawi życia. – Niech to nasze spotkanie będzie hołdem dla zmarłego wczoraj geniusza, Stephena Hawkinga. W ten sposób oddamy cześć herosowi nauki, którym był Hawking – mówiła dr Sobczyk-Kolbuch, cytując uczonego: „Patrz w gwiazdy, a nie pod nogi. Bądź ciekawski. I jakkolwiek trudne wydaje się życie, zawsze jest coś, w czym możesz osiągnąć sukces. Wystarczy tylko, że się nie poddasz”.

Uczestnikami III Ogólnopolskiego Seminarium Kół Naukowych są studenci zrzeszeni w kołach naukowych m.in. Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz uczniowie Technikum Lotniczego w Katowicach. Towarzyszą im opiekunowie naukowi.

Wydarzenie przygotowała dr Katarzyna Wytyczak i Koło Naukowe Kosmetologii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Seminarium podzielone zostało na dwie części: w pierwszej – referatowej zorganizowano wystąpienia uczestników z prezentacjami, referatami, posterami; a w drugiej – warsztatowej zaplanowano prace w grupach roboczych.

 

III Seminarium Kół Naukowych

 III Seminarium Kół Naukowych

 III Seminarium Kół Naukowych

III Seminarium Kół Naukowych

III Seminarium Kół Naukowych

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+