PL | EN
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

GWSH gości młodych naukowców z całej Polski

Drukuj

III Ogólnopolskie Seminarium Kół Naukowych w tym roku poświęcone jest problemom współczesnego świata takim jak: globalizacja, wielokulturowość czy komunikacja międzyludzka w 21 wieku.

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa gości dziś (15 marca) uczniów i studentów kół naukowych z całej Polski. Seminarium zorganizowane po raz trzeci zwraca uwagę na złożone powiązania występujące pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw. „Człowiek wobec problemów współczesnego świata” to tytuł spotkania, w którym bierze udział ponad sto osób.

Uczestników seminarium, w imieniu JM Rektora GWSH Prof. Krzysztofa Szaflarskiego, przywitał Prorektor Prof. Andrzej Bisztyga. - Bardzo się cieszę, że jest Was tak wielu. Miło jest Was gościć w murach naszej Uczelni – mówił podczas otwarcia prof. Bisztyga. - Z zainteresowaniem spojrzałem na tematykę seminarium, która jest bardzo obszerna. Ale jestem przekonany, że Państwo świetnie sobie z nią poradzą. Tego typu spotkania, są niewątpliwe początkiem przyszłego ruchu naukowego – dodał Prof. Bisztyga.

- Wiem, że obrady będą bardzo owocne - mówiła podczas powitania uczestników seminarium dr Anna Sobczyk-Kolbuch, Prodziekan ds. Rozwoju Naukowego oraz Współpracy z Zagranicą. Zaznaczyła, że w jednym miejscu,
w Auli GWSH, spotkali się młodzi ludzie ciekawi życia. – Niech to nasze spotkanie będzie hołdem dla zmarłego wczoraj geniusza, Stephena Hawkinga. W ten sposób oddamy cześć herosowi nauki, którym był Hawking – mówiła dr Sobczyk-Kolbuch, cytując uczonego: „Patrz w gwiazdy, a nie pod nogi. Bądź ciekawski. I jakkolwiek trudne wydaje się życie, zawsze jest coś, w czym możesz osiągnąć sukces. Wystarczy tylko, że się nie poddasz”.

Uczestnikami III Ogólnopolskiego Seminarium Kół Naukowych są studenci zrzeszeni w kołach naukowych m.in. Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz uczniowie Technikum Lotniczego w Katowicach. Towarzyszą im opiekunowie naukowi.

Wydarzenie przygotowała dr Katarzyna Wytyczak i Koło Naukowe Kosmetologii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Seminarium podzielone zostało na dwie części: w pierwszej – referatowej zorganizowano wystąpienia uczestników z prezentacjami, referatami, posterami; a w drugiej – warsztatowej zaplanowano prace w grupach roboczych.

 

III Seminarium Kół Naukowych

 III Seminarium Kół Naukowych

 III Seminarium Kół Naukowych

III Seminarium Kół Naukowych

III Seminarium Kół Naukowych

 

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+