PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH Run Club ma nowego członka i kolejne sukcesy!

Drukuj

Krzysztof Sokołowski, student Zarządzania w naszej uczelni – na co dzień pracownik Służby Więziennej, biega i to nie tylko dla rekreacyjnie. Końcówkę tego sezonu rozpoczął pod szyldem GWSH, która zaproponowała mu swój mecenat. Pierwsze sukcesy już są!

Z Krzysztofem rozmawiał Mateusz Przybylski, specjalista ds. PR.

Mateusz Przybylski: PKO Silesia Marathon był pierwszą imprezą, w której wziąłeś udział pod skrzydłami GWSH i od razu przyjechałeś na Uczelnię z pucharem – wow!

Krzysztof Sokołowski: Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że uda mi się wywalczyć taką pozycję, a tym bardziej zdobyć puchar. Prawdę mówiąc PKO Silesia Marathon był moim pierwszym w życiu maratonem, a tym samym pierwszymi zawodami tego typu, więc tym bardziej się cieszę, że wyszło tak dobrze.

MP: Wielu biegających mówi, że 38 kilometr maratonu daje się we znaki… Tobie też?

KS:Niestety tak… Muszę przyznać tu rację i zgodzić się z tymi głosami. Mówi się, że podczas zawodów pojawia się tzw. „ściana”, czyli taki moment kryzysowy podczas biegu. U mnie ten moment nastąpił między 35 a 37 kilometrem, ale pomógł mi inny zawodnik. Fair play w tym sporcie jest bardzo ważny!

MP: Biegłeś z jakąś konkretną intencją? Na koszulce miałeś kartkę z imionami dwóch chorych chłopców.

KS:Tak, dzięki tej kartce i Fundacji PKO Banku Polskiego zwyczajnie biegnąc w maratonie możemy w tak prosty sposób komuś pomóc. Chłopcy cierpią na postępującą chorobę genetyczną i wymagają całodobowej opieki, fundacja za każdego uczestnika, który zdecyduje się wesprzeć konkretnych podopiecznych, przekazuje pewną sumę.

MP: W tym sezonie planujesz wziąć udział w jeszcze kilku biegach, w tym w akcji, która porusza ważny społecznie problem – w Biegu Białej Wstążki. Na co chcecie zwrócić uwagę w tym roku?

KS: Na początek trzeba powiedzieć, że akcja co roku ma za zadanie zwrócenia na różne problemy społeczne, które są naprawdę ważne, a czasem pomijane albo nie do końca widoczne. Dlatego też, tak jak rok, temu chcę się przyłączyć i zwrócić uwagę na stosowaną  przemoc wobec osób starszych. Akcja odbywa się w związku z obchodami Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, a więc mocno i głośno mówi się wtedy o osobach starszych, o których czasem zapominamy, albo nie chcemy pamiętać…

 

GWSH rozumie ideę społecznej odpowiedzialności – między innymi stąd program wsparcia dla Krzysztofa, który, mamy nadzieję, umożliwi i ułatwi mu rozwój jego pasji. Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi programami lub chcesz zorganizować akcję o charakterze społecznym lub charytatywnym – napisz do nas na adres mateusz.przybylski@gwsh.pl. Jesteśmy dla Was, po prostu.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+