PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Rozmowa o technologiach przyszłości, czyli Into Tech Future: Bunt Maszyn

Drukuj

Każdy, kogo ciekawi robotyka przyszłości w biznesie, nauce i kulturze, nie powinien przegapić tego wydarzenia. 18 stycznia warto wybrać się do Teatru Korez i posłuchać dyskusji o technologiach przyszłości. Wstęp wolny.

Co potrafią współczesne roboty i jak technologia rozwinie się w najbliższych latach? Czy robotyzacja miejsc pracy pozwoli nam przestać pracować? Czy robot jest odpowiedzialny za swoje działania? Czy robo-pies potrafi aportować? Uczestnicy konferencji będą szukać odpowiedzi na te pytania.

Into Tech Future to cykl rozmów o technologiach przyszłości. Wydarzenie stawia na interdyscyplinarność – zaprasza na scenę prelegentów i panelistów z różnych dyscyplin, których pasją są technologie: od programistów, przez prawników, po filozofów. Celem jest inspirować dyskusję i przepływ idei o kształcie przyszłości i granicach możliwości.

Pierwsza edycja poświęcona była tematowi sztucznej inteligencji. Wkrótce druga odsłona – we wtorek 18 stycznia (17.00 – 19.00) w Teatrze Korez (pl. Sejmu Śląskiego 2). Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja miejsc online: intotechfuture.pl.

Na scenie z prezentacjami wystąpią: Zbigniew Nawrat związany z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii, Śląskim Uniwersytetem Medycznym oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem na rzecz Robotyki Medycznej, współautor polskiego robota Robin Heart oraz Maciej Antonik z Edu4Industry – ekspert od ponad dekady zajmujący się edukowaniem i robotyzacją przemysłu i akademii. Będzie z nami także Tomasz Wierzchowski, gościnny wykładowca i członek Rady Doradczej na Cranfield University, od ponad dekady współtworzący rozwój robotyki na świecie w takich spółkach jak Aerialtronics, Dyson, Emotech, Bosch czy HayBeeSee. Wydarzenie poprowadzi Habib Moskin, CEO z Testspring (QA i testowanie oprogramowania).

Ponadto wirtualnie będą z nami również eksperci i ekspertki z szeregu innych dyscyplin m.in.: Rafał Budniok z Beboq Robotics, zajmujący się robotyzacją i automatyzacją przedsiębiorstw w Polsce; Jakub Bartoszek (MAB Robotics), producent i dystrybutor robotów i części do nich; Mateusz Łukasiak, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego, popularyzujący ideę transhumanizmu, naukę i nowe technologie, jak i walczący z ruchami antyintelektualnymi. Usłyszmy również: Tomasza Grzejszczaka z Politechniki Śląskiej, inżyniera zajmującego się na co dzień robotyką; Dobromiłę Włodarską (Robotycy), wdrażającą roboty do przemysłu; a także Marka Koniewa z start-up house’u Co.brick, wspierającego innowacyjne biznesy.

Na scenie będą z nami także roboty, których możliwości zostaną zaprezentowane na żywo m.in.: robo-pies A1 od Unitree, kołowy Jackal z Clearpath oraz robotyczne ramiona – Kinova oraz UR3. Roboty zapewnia partner wydarzenia: Edu4Industry.

Organizatorem wydarzenia jest Testspring we współpracy z Agencją Lighthouse. Patronuje mu Prezydent Katowic Marcin Krupa oraz instytucja Katowice Miasto Ogrodów. GWSH jest partnerem przedsięwzięcia.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+