PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Drukuj

Studenci i absolwenci GWSH razem z politykami, biznesmenami, ekspertami na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, ambasadorzy Azerbejdżanu w RP, Polski w Pekinie oraz Addis Abebie, prezesi firm i instytucji – osobistości, specjaliści, eksperci Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach spotkają ze studentami w ramach projektu EEC – Liderzy Przyszłości. Obok wykładów otwartych inicjatywa zakłada także udział młodych liderów przyszłości w roli prelegentów i słuchaczy kongresowych dyskusji.

Rejestracja dla studentów zainteresowanych wykładami w ramach projektu EEC – Liderzy Przyszłości została uruchomiona na stronie internetowej Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC, Katowice, 20-22.04.2015 r.) http://www.eecpoland.eu/eec-liderzy-przyszlosci/odkrywanie/.

Wśród gości specjalnych największej imprezy biznesowej Europy Centralnej, którzy na zaproszenie organizatora wydarzenia zgodzili się spotkać ze studentami poza główną areną Kongresowych wydarzeń, znaleźli się m.in.: Marcin Beme, prezes Audioteki, Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady EEC, Tadeusz Chomicki, ambasador RP w Pekinie, Hasan Hasanov, ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce, Jacek Jankowski, ambasador RP w Etiopii, Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz UE ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności, Jakub Karnowski, prezes Polskich Kolei Państwowych, Michał Kuczmierowski, dyrektor programu Santander Universidades Banku Zachodniego WBK, Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej Vox oraz Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej.

Formuła wykładów otwartych zakłada wystąpienia prelegentów oraz sesje pytań uczestników. Udział wziąć mogą studenci wszystkich studiów stacjonarnych, wieczorowych i zaocznych zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych. Organizatorzy zakładają, że może być to nawet od 500 do 1000 osób. Wykłady odbywać się będą w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego
w Katowicach.

Projekt EEC – Liderzy Przyszłości zakłada także inne formy obecności na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach – od współpracy przy organizacji wydarzenia, przez uczestnictwo w charakterze gościa z dostępem do wszystkich Kongresowych wydarzeń, po możliwość aktywnego udziału w roli prelegenta wybranych sesji, na równi z ekspertami, czołowymi przedstawicielami biznesu i administracji.

W debacie „Młodzi liderzy o przyszłości Europy” udział wezmą m.in.: Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący PE w latach 2009-2012, premier RP w latach 1997-2001, Przewodniczący Rady EEC, Janusz Dramski, przewodniczący Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Manager Akceleratora Startupowego Business Link Katowice,Paweł Grzegorczyk, student Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek zarządu Klubu Jagiellońskiego, Kamil Kania, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Jakub Karnowski, prezes Polskich Kolei Państwowych, Paweł Michalski, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, alumn VIII edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego Fundacji im. Lesława A. Pagi, Ján Michalčák, student University College London, alumn Fundacji Zdenka Bakali Aspen Institute Prague, Kamil Pruchnik, doktorant Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prezes Młodzi Reformują Polskę.

Wybrani przez partnerów projektu EEC – Liderzy Przyszłości studenci i absolwenci uczelni krajowych i zagranicznych wezmą także udział w sesjach tematycznych jak np.: inwestorzy i medycyna, rynek energii 2030, w debacie dotyczącej Grupy Wyszehradzkiej i gospodarczych aspektów współpracy regionalnej oraz dyskusji o rynku pracy. Młodzi uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego, wraz z pozostałymi prelegentami, będą także szukać odpowiedzi na pytanie o przyszłość na Wschodzie Europy.

Projekt EEC – Liderzy Przyszłości promuje aktywną postawę obywatelską, umożliwia zdobycie cennego doświadczenia, otrzymanie certyfikatu potwierdzającego zaangażowanie w prace przy Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, przebywanie w międzynarodowym środowisku wśród najważniejszych gości z całej Europy i świata oraz nawiązanie ciekawych kontaktów. To odpowiedź organizatorów Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach na problem słabnącej pozycji młodych w procesie podejmowania decyzji, które ich samych dotyczą.

VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbędzie się między 20. a 22. kwietnia 2015 r.

Szczegółowe informacje o projekcie EEC – Liderzy przyszłości dostępne są na stronie internetowej: http://www.eecpoland.eu/eec-liderzy-przyszlosci/.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+