PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Akademia Górnośląska przystąpiła do programu Microsoft IT Academy

Drukuj

Program Microsoft IT Academy to nie tylko cyfrowy program nauczania i narzędzia edukacyjne skierowane do kadry akademickiej oraz studentów, ale również możliwość zdobywania certyfikatów umożliwiających odniesienie sukcesu na rynku pracy.

Program Microsoft IT Academy ma na celu współpracę firmy Microsoft z uczelniami w obszarze edukacji akademickiej związanej z rozwojem nowoczesnych technologii informatycznych. Umożliwia uczelniom wspieranie swoich studentów z zakresu profesjonalnego przygotowania do korzystania z technologii firmt Microsoft m.in dzięki udostępnionym przez nią specjalistycznym kursom i programom szkoleniowym.

W ramach programu oferowany jest przede wszystkim bogaty zasób edukacyjny skierowany do kadry naukowej, która w ten sposób przygotowywana jest do przekazania wiedzy swoim studentom. Dzięki opracowanym wytycznym przez firmę Microsoft, program nauczania na wdrażanych go uczelniach dopasowywany jest do umiejętności zawodowych wymaganych przez rynek pracy. Takie rozwiązanie zdecydowanie pozwala zwiększyć szanse studentów na odniesienie sukcesu zawodowego w przyszłości.

Studenci kierunku Informatyka w Akademii Górnośląskiej w Katowicach będą mogli w pełni wykorzystać zasoby, którymi dysponuje program Microsoft IT Academy. Mogą liczyć m.in na dostęp do szkoleń przygotowujących do egzaminów zawodowych firmy Microsoft i zdobywanie certyfikatów, możliwość korzystania z licznych kursów online czy łatwiejsze znalezienie praktyk zawodowych w branży IT.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+