PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Logistyka na start!

Drukuj

W GWSH odwiedzili nas przyszli logistycy. Uczniowie techników wzięli udział w wykładach, spotkali się ze studentami i zagrali w grę terenową.

Logistyka na start!

Środa (11 kwietnia) należała do kierunku Logistyka. Nasze zaproszenie na Dzień Otwarty przyjęli uczniowie techników, którzy swoją przyszłość planują związać z logistyką. Z myślą o nich przygotowaliśmy zajęcia z wykładowcami, którzy kształcą w GWSH kadrę w tym zawodzie. Dla młodych ludzi była to możliwość spotkania z praktykami, którzy o współczesnej logistyce i jej wyzwaniach wiedzą bardzo dużo. Ogromną zaletą GWSH jest to, że nasi wykładowcy są czynnymi zawodowo specjalistami w swoich dziedzinach.

Wyzwania logistyki

Logistyk należy obecnie do najbardziej poszukiwanych i najwyżej cienionych zawodów na rynku pracy. Swoim doświadczeniem podzielił się z uczniami dr Mariusz Kruczek, Prodziekan ds. kierunku Logistyka. Zarządzanie produkcją przedstawił młodym ludziom w sposób przystępny i ciekawy. Dlaczego zdaniem dr. Kruczka warto studiować logistykę? - Deficyt kadr inżynierskich powoduje i będzie powodował, że przedsiębiorstwa będą nieustannie poszukiwać właśnie inżynierów, a logistyka należy do tych dziedzin, które nigdy w pełni nie nasyciły rynku pracy wykształconymi specjalistami – przekonuje i dodaje, że sektor usług logistycznych to najbardziej prężnie rozwijający się sektor rynku.  Prodziekan podkreśla, że GWSH oferuje naukę, która przede wszystkim stawia na przekazanie studentom praktycznej wiedzy logistycznej z wykorzystaniem najnowszych narzędzi informatycznych oraz najciekawszych studiów przypadków z praktyki.

O karierze w branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) mówiła także Marta Stala, Koordynator Biura Karier GWSH. Młodzież miała też okazję dowiedzieć się, jakie są obecne zagrożenia aglomeracji, co wyjaśnił im dr Aleksander Wolski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach.

„GWSH to moja przyszłość”

GWSH Katowice, to jest moja przyszłość, moje życie, bo świetnie się czuję w logistyce”. A to już cytat zaczerpnięty z wiersza napisanego przez jedną z drużyn, które wzięły udział grze terenowej. Uczelniana zabawa została wymyślona tak, żeby uczniowie techników mogli poznać naszą Uczelnię, studentów działających w samorządzie studenckim oraz studiujących u nas obcokrajowców. Kilka czteroosobowych zespołów zmagało się z wymyślonymi dla nich zdaniami. Musieli wykazać się wiedzą, pomysłowością i szybkością. Trzy najlepsze drużyny w zależności od zdobytego miejsca dostały power banki, kubki, torby ekologiczne z logo GWSH oraz drobne gadżety naszej Uczelni.

Dziękujemy za wzięcie udziału w Dniu Otwartym uczniom oraz nauczycielom z Zespołu Szkół nr 6 w Tychach, Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu i ZSOiT w Czeladzi.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+